Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Dziwny dźwięk ze skrzyni biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
szarkin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:20
Lokalizacja: Sandomierz

[B3 1.8 JN] Dziwny dźwięk ze skrzyni biegów

Post autor: szarkin » 06 sty 2017, 11:39

Witajcie jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość i pomoc ;) ale do rzeczy
Pewnego pięknego wieczoru bagatela nocy podczas jazdy jak gdyby nigdy nic bez żadnego uprzedzenia przestały mi wchodzić biegi i pojawił się dziwny dźwięk więc odstawiłem do mechanika no skrzynia albo sprzęgło po dokładnych oględzinach wytypował łożysko wyciskowe sprzęgła wymienił no niby okej wyjechałem zrobiłem może z 50 km i znów blokada biegów z tym że po kilku próbach wchodził no nic zjechałem no to powiada że było słychać w skrzyni jakiś odgłos ale z tym sie nic nie zrobi trzeba nową skrzynia no ale musząc pojechać około 100 km wybrałem się w takim stanie po drodze biegi zablokowały się i była tylko 5 i luz okazjonalnie wchodziła 1 zaparkowałem i zostawiłem samochód na cały dzień wieczorem czas wracać a tu wsteczny wszedł jak gdyby nic zaskoczony ale okej tylko problem w tym ze poza tym nie było żadnej reakcji zgrzytu czego kolwiek jak na luzie więc więcej gazu przy około 3.5 tyś obrotów jak go wyrwało do tyłu no ale mniejsza biegi magicznie zaczęły wchodzić tylko pojawił się dziwny nieprzyjemny zapach dosłownie gnoju nie przypalonego sprzęgła czy coś podobnego no gnój jak nic od tamtej pory zrobiłem około 500km biegi wchodzą pozostał tylko dziwny dzwięk na ludzi i każdym z biegów po wciśnięciu sprzęgła cisza załączam wam nagranie na którym dokładnie słychać o co chodzi na początku wcisknięte sprzęgło potem puszczone i przegazowanie do około 4 tyś obrotów odgłos

[ Dodano: 2017-01-06, 11:39 ]
Panowie słyszałem że może to być jakieś łożysko przy wale silnia orjętujecie się coś bardziej ? u\i jeszcze pytanie czy skrzynia CAA była by dobrym zamiennikiem dla AKM ?

piotrek8090100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2017, 13:21
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piotrek8090100 » 08 sty 2017, 14:18

Skrzynia akm jest lepsza pod względem przyspieszenia jest krótsza i moim zdaniem wytrzymała miałem taką przy silniku 1.8 pm w B3 sport edition. chodzi chyba o łożysko igiełkowe w kole zamachowym lecz nie jestem pewien. Jak ściągasz skrzynie to załóż kpl. sprzęgło z SACHS z nowymi uszczelniaczami na wał korowy silnika i wałek atakujący na skrzyni. Jakiej firmy zakładał ci mechanik łożysko wyciskowe??
Może być też tak ze teraz rozsypał się docisk sprzęgła. tzn stare łożysko wytarło słoneczko te blaszki po środku docisku i teraz zęby się ułamały i raz wysprzęgla a raz nie i to hałasuje. do niemieckiego auta tylko niemieckie części okok

szarkin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:20
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: szarkin » 04 lut 2017, 12:41

Dzięki za odpowiedz nie miałem ostatnio czasu żeby zajrzeć na forum tym bardziej że skrzynia bądz coś innego padło do końca i samochód zablokował się na wstecznym po ściągnięciu do domu udało wybić się na luz i koniec oddam do mechanika na dokładną diagnozę ale podejrzewam że koniec zycia skrzyni i teraz powiedzcie mi miałem skrzynię AKM szukając nowej chciałbym urwać troszke do 100 co będzie najlepszym wyborem ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga