Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1z] dziwny odgłos z okolic sprzęgła

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[B4 1z] dziwny odgłos z okolic sprzęgła

Post autor: Daras » 16 paź 2007, 13:04

zauważyłem że przy zapalaniu i gaszeniu auta z okolic sprzęgła (a moze
skrzyni) dochodzi dziwny dzwięk. cos ala trrrrryt ;-) nie ma tego jak
wcisne sprzęgło, wtedy jest wsio ok.

inna sprawa że podobny dzwiek jest podczas przyspieszania ale z niskich
obrotów.

wiecie co moze byc grane? zauważyłem to tez w innym B4 TDI wiec moze to
jakas czesta przypadłośc?

Awatar użytkownika
dzanks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 01 lut 2007, 20:16
Lokalizacja: Kowalewo Wlkp.

Post autor: dzanks » 16 paź 2007, 13:23

na 99% jest do wymiany łożysko oporowe sprzęgła! łożysko jest wyrobione i jak pedał sprzęgła nie jest wciśniety łożysko ma luz i przez to hałasuje w momencie wciśnięcia sprzęgła następuje zciśnięcie łożyska i docisku wysprzęglenie i hałasu nie ma! koszty zalezą od tego w jakim stanie masz docisk i tarcz sprzęgła aha no i jest sporo roboty zeby dostac się do tego łożyska bo znajduje sie ono na wałku między silnikiem a skrzynia biegów kiedys robilem to we fiacie w dobrym warsztacie z rachunkiem i z łożyskiem firmy SKF zaplacilem ok 300 zł bez wymiany tarczy sprzegła i docisku Mam nadzieje ze zaspokoilem twoja ciekawosc co tam puka:)
Pozdrawiam Adam!

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 16 paź 2007, 17:39

a co powiesz o mojej sytuacji.jest podobnie jak u kolegi.podczas wciskania sprzęgła słychać głośniejszą prace sprzegła.jak odpale rano zimny silnik wcisne sprzegło i je puszcze to słychać takie obcieranie jakby ktoś włożył patyk w szprychy rowera.podczas gaszenia silnika też słychać takie właśnie trrrr ;-) co ciekawe sprzęgło wymieniłem kopmletne tarcze , docisk i łożysko firmy sachs i co i dalej tak się dzieje jak przed wymiana.czy to łożysko?? dziwne to by było bo jest nowe...

mar0z
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 31 mar 2007, 19:39

Post autor: mar0z » 17 paź 2007, 11:41

Mam podobną sytuację u siebie i od razu proszę o pomoc w tym wątku viewtopic.php?p=70753#70753 ponieważ zależy mi na Waszej opinii na ten temat a nie dostałem jeszcze odpowiedzi.
Też u mnie tak tyrczy i myślałem, że to łożysko sprzęgłowe więc wymieniłem (wymiana + łożysko ~ 300zł) ale to nic nie dało. To chyba w skrzyni tarabani...

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 27 paź 2007, 15:21

mar0z pisze:Też u mnie tak tyrczy i myślałem, że to łożysko sprzęgłowe więc wymieniłem (wymiana + łożysko ~ 300zł) ale to nic nie dało. To chyba w skrzyni tarabani...
i tez miales tak ze przy wcisnietym sprzęgle cisza?

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 27 paź 2007, 15:28

U mnie sprzęgło czy wciśnięte czy nie nie ma różnicy, ale jak uruchamiam i gaszę to często słyszę takie własnie tttrrrryyyyyyyy.

Miąłem tak od początku.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 27 paź 2007, 16:14

z tego co zauważyłem to wiele osób tak ma że przy gaszeniu silnika słychać ten dźwięk ale nikt nie wie co moze byc tego powodem.raczej to nie jest normalny objaw i dziwi mnie to ze nikt sie nad tym jeszcze poważnie nie zastanawiał...na nastepny tydzień jade do machanika wymienić poduszki amortyzatora to powiem mu żeby przepatrzył co powoduje ten dźwięk.

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 27 paź 2007, 23:59

mój brat miał taki przypadek takie dzwonienie jak szprychy i tak jezdził aż w pewnym momencie znikło sprzegło rozebraliśmy i okazało sie że rozleciało sie to małe łożysko igiełkowe to w kole zamachowym i to to tak dzwoniło.poleciłbym to rozebrac i zrobic bo w trasie taki przypadek to nic miłego

mar0z
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 31 mar 2007, 19:39

Post autor: mar0z » 28 paź 2007, 21:58

Daras pisze:
mar0z pisze:Też u mnie tak tyrczy i myślałem, że to łożysko sprzęgłowe więc wymieniłem (wymiana + łożysko ~ 300zł) ale to nic nie dało. To chyba w skrzyni tarabani...
i tez miales tak ze przy wcisnietym sprzęgle cisza?
Dokładnie tak.

Robert_Gda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2007, 08:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Robert_Gda » 29 paź 2007, 13:40

a próbowaliście gasić silnik z wciśniętym pedałem sprzęgła?? ja u siebie jak tak robię to nie słychać tych 'garnków' (sprzęgło wymieniałem niedawno, kompletne a mam też podobny efekt dźwiękowy)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 paź 2007, 16:37

właśnie każdy z nas tak robi,każdy wyłancza silnik na wciśnietym sprzęgle by nie słyszeć tego gruchotu ale to nie jest rozwiązanie bo wkoncu cos padnie w trasie i wtedy bedzie problem.w piątek może będe już coś wiedział to podziele się informacjami na ten temat...zastanawiem sie czy tego dźwięku nie powoduje jakiś luz.w sumie wszystkie elementy sprzęgła pracuja i może podczas gaszenia silnika ten dźwiek powstaje podczas zatrzymywania sie któregoś z elementów sprzegła.jeśli by ten element miał luz wtedy wydawał by taki dźwięk.na wciśnietym sprzegle wszytkie elementy sa rozłączone i wtedy tego nie słychać.sam nie wiem...

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 29 paź 2007, 16:45

Ten efekt dźwiękowy wydaje najprawdopodobniej przesuwka 3/4 biegu na wałku sprzęgłowym skrzyni. Jest to efekt hamowania skrzynią biegów, co jest często praktykowane za Odrą. Prawdopodobnie uszkodził sie też pierścień ustalajacy synchronizator lub jest przygięty jeden z trzech "wąsów" synchronizatora.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 paź 2007, 17:18

a powiedz mi czy to o czym ty piszesz moze mieć jeszcze jakies inne efekty?? bo u mnie jest jeszcze jedna dziwna sprawa a mianowicie odczówam takie szarpniecie podczas puszczania sprzegła.sprzegło mam nowe tak samo poduszki silnika i skrzyni a nadal jest to szarpniecie.nie wiem czy pododem tego nie jest jakis problem w skrzyni...

Awatar użytkownika
Daras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 279
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Daras » 29 paź 2007, 18:16

Robert_Gda, taki mały OT - ile płaciłes za części sprzęgła (tarcza + docisk + łożysko) i za robote?


hudy, czekamy na wyniki śledztwa ;-)

Robert_Gda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2007, 08:41
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Robert_Gda » 30 paź 2007, 09:37

Daras pisze:Robert_Gda, taki mały OT - ile płaciłes za części sprzęgła (tarcza + docisk + łożysko) i za robote?
niestety trochę sporo (teraz to wiem), za valeo okolo 700zl (było to 1,5 roku temu) robota 300zl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga