Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 Tdi] problem z ASB

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pączuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:21
Lokalizacja: Sosnowiec

[B4 1.9 Tdi] problem z ASB

Post autor: pączuś » 30 lis 2007, 07:16

Cześć wszystkim!
czy ktoś może mi powiedzieć czemu w automacie nie wchodzi 4 bieg? gdzieś koło 140km/h powinien wskoczyć. co może być przyczyną? czy to poważna usterka?
zastanawiam się gdzie znaleźć porządnego fachowca. czasem jest też tak, że wogóle ciężko wchodzą biegi, ale czwórka wcale.
olej był wymieniany ok 7 m-cy temu, zaraz jak kupiłam auto.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 30 lis 2007, 15:05

Byc może problem tkwi w elektornice - w sterwniku od skrzyni biegów, zdało by sie vaga podpiąć.

Awatar użytkownika
Jack Herrier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:07
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Jack Herrier » 02 gru 2007, 18:05

Po zakupie auta również mówili mi znajomi że 4 bieg zapina sie przy 140 km/h. Utwierdzony w tym przekonaniu taką też miałem nadzieję. Nidawno miałem ku temu okazję aby sprawdzić czy faktycznie tak jest. Jadąc 130km/h, zbliżam sie do 140, 150 i nic, przycisnąłem mocniej w pedał gazu z myślą ze przy 160 lub wyżej załączy się ten oczekiwany 4 bieg. Niestety to był juz 4 bieg :-/ . Nie dawałem temu wiary. Co się okazało że jak policzyłem biegi to przy predkości 140 jedziesz juz na 4 biegu. Bynajmniej tak jest na mojej skrzyni. :arrow:

Ps. Nie zalecam takich testów na Polskich drogach, może grozić to urwaniem czegoś z zawieszenia naszego autka, stracie kontroli nad pojazdem, utracie zdrowia, stałym kalectwem bądź w najgorszym przypadku śmiercią.

Test został wykonany na autostradzie w Niemczech

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 02 gru 2007, 20:00

Jack Herrier pisze:
Ps. Nie zalecam takich testów na Polskich drogach, może grozić to urwaniem czegoś z zawieszenia naszego autka, stracie kontroli nad pojazdem, utracie zdrowia, stałym kalectwem bądź w najgorszym przypadku śmiercią.

Test został wykonany na autostradzie w Niemczech
:mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
pączuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pączuś » 03 gru 2007, 23:25

a jakie masz obroty przy tych 140? u mnie to już autem trzęsło przy takiej prędkości

Awatar użytkownika
Jack Herrier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:07
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Jack Herrier » 03 gru 2007, 23:37

Akurat nie pamiętam ile mam przy 140, ale wiem ze przy 120 mam 3000 tys i jade juz na 4 biegu. Jesli autkiem Ci trzesie prz takiej predkosci to raczej masz cos nie tak. Masz mozliwosc wsluchania sie w silnik i policzyc ile biegow Ci wrzuca?
Jesli bedziesz chcial cos robic ze skrzynia biegow to jedz do Mechanika ktory naprawde sie zna na tym, wielu jest takich co zajrza Ci do skrzyni w poszukiwaniu problemu, zaczna zmieniac sterowniki a final taki bedzie ze bedzisz mial jeszcze gorszy problem ze swoja skrzynka. Bylem juz naocznym swiadkiem takich imprez <urodziny>

Awatar użytkownika
pączuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2007, 13:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pączuś » 03 gru 2007, 23:52

właśnie tego się boję, że trafię na jakiegoś partacza. nie mam żadnego poleconego mechanika od ABS. a możesz powiedzieć mi kiedy używasz przycisku "sport"?

Awatar użytkownika
Jack Herrier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2007, 22:07
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Jack Herrier » 04 gru 2007, 00:00

Przycisk SPORT wciskam zazwyczaj jak jakiś śmiałek chce cos pokazać ruszając ze skrzyżowania, oraz podczas jazdy jak brakuje mi emocji pozytywnych. Wtedy ładnie wciska, silniczek wkręca się aż na czerwone pole miło rycząc <mikolaj> Uwielbiam to <ok>

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 04 gru 2007, 00:12

pączuś pisze:właśnie tego się boję, że trafię na jakiegoś partacza. nie mam żadnego poleconego mechanika od ABS. a możesz powiedzieć mi kiedy używasz przycisku "sport"?
Tu nie trzeba mechanika tylko bardziej elektryka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga