Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 PM + LPG] problem z biegami

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
neon-n3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:56

[80 B3 PM + LPG] problem z biegami

Post autor: neon-n3 » 12 lis 2007, 18:36

Witam kolejny raz
tym razem chciałem sie poradzić w sprawie skrzyni biegów, a mianowicie pierwszy bieg ciężko wchodzi (w porównaniu do 3, 4,5) i przy drugim są przy wrzuceniu problemy bo pomioedzy luzem a nim jest taka przerwa ktora przypomina 2 bieg i na ktorej silnik wydaje straszne charczenie. Zastanawiam sie czy to moze jest wina oleju i czy wymiana cos da, czy niestety bede zmuszony skrzynie wymieniac

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 12 lis 2007, 18:43

Wymień olej, może tam ktoś nalał minerała wtedy będziesz wiedział czy to coś da. Trudno bowiem gdybać co może być nie tak. Natomiast do tego charczenia to chyba synchronizator mówi papa.

neon-n3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:56

Post autor: neon-n3 » 12 lis 2007, 21:05

kokolino1 pisze:Wymień olej, może tam ktoś nalał minerała wtedy będziesz wiedział czy to coś da. Trudno bowiem gdybać co może być nie tak. Natomiast do tego charczenia to chyba synchronizator mówi papa.
A nie orientujesz sie jaki jest koszt wymiany takiego synchronizatora i czy jest z tym dużo babrania. Czytałem jednak na stronkach ze źle pracujący synchronizator powinien objawiać sie zgrzytem silnika po wrzuceniu np 2 biegu, a u mnie jest tak jakby podwójny 2 bieg tyle ze na jednym tylko samochód jedzie a jak wrzucę ten pośredni to następuje ten zgrzyt - bieg nie wszedł. Podobna rzecz dzieje sie często z biegiem wstecznym - nie jest wrzucony do końca. Nie umiem dokładniej tego wytłumaczyć.

Awatar użytkownika
Zygzak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2007, 01:16
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Zygzak » 13 lis 2007, 21:22

postaraj sie wyrególowac lewarek zmiany biegów, ale najprawdopodobniej to ten synchronizator a zeby go wymienic to duzzo babrania skrzynia raczej na zewnątrz :-?

crx4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 27 paź 2007, 22:47
Imię: Cezary
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: crx4 » 13 lis 2007, 23:47

podepnę sie pod temat i takie zapytanie mam jak wyregulować lewarek zmiany biegów bo u mnie nic nie zgrzyta ale mimo starannego brani dźwigni w swoją stronę dosyć często za miast 1 wchodzi 3 a za miast 2-4 (ale to rzadziej)

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 14 lis 2007, 06:52

crx4 pisze:podepnę sie pod temat i takie zapytanie mam jak wyregulować lewarek zmiany biegów bo u mnie nic nie zgrzyta ale mimo starannego brani dźwigni w swoją stronę dosyć często za miast 1 wchodzi 3 a za miast 2-4 (ale to rzadziej)
Popuszczasz tą nakrętke (żeby była lekko luźna) pod samochodem co łączy lewarek z cięgnem idącym do skrzyni ustawiasz lewarek idealnie pionowo i nic nie przestawiając dokręcasz tą nakrętkę. Robisz to wszystko na luzie.

msanchez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2007, 07:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: msanchez » 19 lis 2007, 21:18

u mnie przy odpaleniu rano ciezko wchodzą biegi szczegołnie jedynka i dwójka po paru set metrach jest juz w miare ok. czy wymiana oleju w skrzyni cos pomorze ??

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 01 lut 2008, 14:12

I ja trochę ponarzekam na skrzynie :-/
U mnie też nie wchodzi 1 ale dwójka bezproblemowo.
To co tam dokładnie trzeba wyregulować?
:?: :?: :?: :?: :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga