Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] problem ze skrzynia biegów (mechanizmem zmiany)!!

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
plasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:31
Lokalizacja: Włocławek

[80 b4] problem ze skrzynia biegów (mechanizmem zmiany)!!

Post autor: plasek » 11 cze 2007, 23:29

witam problem jest taki!! Samochód był na wimianie paska rozrzadu i koles zauwazył ze jakas poduszka silnika czy cos tam jest odwrotnie załozona i silnik był za wysoko, przstawił ja, na poczatku samochód szarpał przy ruszaniu, teraz było dobrze, ale 2 dni po wymianie jedynka i dwójka nie wchodza, cos mogło sie przestawic?? w ogóle ten drazek jest jakis luzny moge go spokojnie podniejs o jakiej 5-10 cm do góry, ta kula wyskakuje z tego miejsca co powinna byc, zamontowana mam blokade skrzyni biegów < multilock>, czy to od tej blokady ten drazek tak lata?? kombinowałem z ta regulacja zeby wrzucic na ta 1 ale nie dało rady!! ma ktos moze jakies rysunki całego tego mechanizmu zmiany biegów jak to powinno wyglądac?? bo tam chyba powinno to byc jakos przykrecone a u mnie to lata, moim zdaniem przez ta blokade?? niewiem co z tym zrobic ma ktos moze podobny problem?? albo mial albo jakies pomysły?? wywalac ta blokade??

vikus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:55
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 12 cze 2007, 09:36

Witka!

Jeśli coś Ci to pomoże to tak to wygląda na rysunku. Nepeno powinno to być skręcone i gałka powinna dać się tylko wcisnąc ok 1cm a nie wyciągnąć. Może masz luźne cięgna i dlatego nie możesz znaleźć biegu.

Obrazek

Pozdro...

plasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:31
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: plasek » 12 cze 2007, 12:25

tam to chyba wszystko jest luzne! dzieki bardzo za rysunek! dzisiaj cos ze starszym pewnie pokombinujemy;)

[ Dodano: 2007-06-12, 15:40 ]
no to teraz pytanie nr 2! tam jest taka kula co wchodzi w takie korytko i pytanie - jak to korytko połaczone jest z tym metalem co sie przykreca i reguluje?? to powinno byc na stałe czy jak ?? to u mne to oderwane jest?? niewie ktos gdzie mozna to kupic??

[ Dodano: 2007-06-13, 17:57 ]
no to problem rozwiazany chociaz nie dokonca, odkreciła sie sróbka przy skrzyni i to była przyczyna:D pytanie kolejne- http://www.allegro.pl/item204568738_aud ... iegow.html czy to "coś" bedzie pasowało do audi 80?? i kolejne! jaki olej macie w skrzyni i ile kosztuje:) z góry dzieki za odp:) pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-13, 18:02 ]
??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga