Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] zmiana silnika i szkrzyni

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
dobo26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2007, 21:56
Lokalizacja: RBR/Domaradz

[80 b3] zmiana silnika i szkrzyni

Post autor: dobo26 » 09 gru 2007, 14:13

witam wszystkich! zakładam nowy temat ponieważ kupiłem kompletna bodę od audi b3. chciał bym teraz przełożyć silnik skrzynie i instalacje gazowa od mojej starej b3 do nowego nabytku. zastanawia mnie tylko czy jest to kłopotliwe zajęcie i ile zajmie czasu. buda która kupiłem posiada maskę od audi b4 i teraz nie wiem czy światła zderzak i błotniki mogą zostać od b3 czy muszę kupić b4. proszę o pomoc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 10 gru 2007, 21:02

blotniki i lampy boga zostac. A co do wymiany silnika to poszla wiadomosc na PM

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 11 gru 2007, 07:07

A co numerami nadwozia? Przecież ich nie przełożysz a kombinacje w tym zakresie śmierdzą kryminałem a składaki juz nie są rejestrowane.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 11 gru 2007, 11:10

kokolino1 pisze:A co numerami nadwozia? Przecież ich nie przełożysz a kombinacje w tym zakresie śmierdzą kryminałem a składaki juz nie są rejestrowane.
Może kolega po prostu kupił "samochód" w wersji mini, tj. samo nadwozie z dowodem rejestracyjnym i żadnych numerów nie musi "przekładać". Może sobie wstawiać teraz dowolny silnik jaki chce.
Pojęcie składak odnosiło się do złożenia auta z dwóch numerowanych indywidualnie podzespołów, tj silnika i nadwozia. Odkąd numer silnika nie jest wpisywany do dowodu i traktowany jest jako część zamienna, to pojęcie "składak" nie funkcjonuje .
Ostatnio zmieniony 11 gru 2007, 11:15 przez czarekj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 11 gru 2007, 11:15

kokolino1 pisze:A co numerami nadwozia? Przecież ich nie przełożysz a kombinacje w tym zakresie śmierdzą kryminałem a składaki juz nie są rejestrowane.
o czym Ty piszesz <osohozi> już dawno nikt nie sprawdza numerów silnika <rotfl>

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 11 gru 2007, 19:25

FranoF1 pisze:
kokolino1 pisze:A co numerami nadwozia? Przecież ich nie przełożysz a kombinacje w tym zakresie śmierdzą kryminałem a składaki juz nie są rejestrowane.
o czym Ty piszesz <osohozi> już dawno nikt nie sprawdza numerów silnika <rotfl>
Ja nie piszę o numerze silnika. Chodziło mi o to czy kupione nadwozie posiada kwity w postaci dowodu rejestracyjnego. Jeśli tak to może przełożyć wszystko tak jak napisał to Czarek, a tego niestety kolega dobo26 nie napisał. A niestety spotkałem się już że ludzie przychodzą się pytać czy jak kupią nadwozie na umowe i jak pozamieniają graty ze swojego auta np. po wypadku to czy wydział komunikacji zrobi im odpowiedni wpis do dowodu rejestracyjnego o zmianie numeru nadwozia. Nie chciałem wprowadzać zamieszania także myślę że teraz to już wszystko wyjaśnione i spokojnie można iść na <piwo>

dobo26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2007, 21:56
Lokalizacja: RBR/Domaradz

Post autor: dobo26 » 11 gru 2007, 23:35

dzięki koledzy spokojnie kupiłem budę z papierami i niestety ale muszę ja zarejestrować. tak to już bywa. właśnie ta buda jest w dobrym stanie i za małe pieniądze. mechanik już jest teraz tylko wziąć sie do pracy. o tej masce od b4 jeszcze poczytam w innym dziale. a Piwo będziemy pic jak już wszystko będzie działać. z przełożeniem skrzyni to duzo pracy?

Awatar użytkownika
Mete
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2007, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mete » 14 gru 2007, 23:49

A ja nie mam numerów silnika i wszystko jest ok (tzn bez problemu zarejestrowałem furkę ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga