Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1,8 PM]Jak sprawdzić czujnik temp?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Organista18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:17
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

[80 B3 1,8 PM]Jak sprawdzić czujnik temp?

Post autor: Organista18 » 15 kwie 2007, 20:07

Witam. Mam pytanie, jak sprawdzić czy działa czujnik temperatury ten szary, co daje impuls na wskaźnik? Prosiłbym o dosyć dokładny opis, bo trochę zielony jestem z tej dziedziny. :-/ :-/
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2007, 22:12 przez Organista18, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam pompy paliwa do VW golf II

manq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 03 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: manq » 15 kwie 2007, 20:17

witam.
czujnik znajduje sie w bloku silnika.jest wsadzony do takiego plastikowego krućca.na pewno znajdziesz.wyjmujesz go uprzednio wyciągając wtyczkę oraz taki metalowy skobel co go trzyma.najlepiej podwazyc srubokretem.jest on 3-pinowy.wyleje sie troche plynu chlodzącego z do poziomu na jakim jest czujnik.najlepiej rob to na zimnym silniku bo jeszcze sie poparzysz.czujnik sprawdzisz wsadzajac go do goracej wody i podlaczajac do niego omomierz jesli posiadasz inaczej nic nie sprawdzisz.wtedy zaleznie od temperatury wody opór bedzie wiekszy albo mniejszy.natomiast wskaznik w zegarach sprawdzisz zwierajac we wtyczce od tego czujnika dwa kabelki robiac zwarcie.jesli jest sprawny wskaznik powinien isc pomalu do temp.max.najlepiej to zrobic we dwojke zeby nie spalic wskaznika.pozdrawiam

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 15 kwie 2007, 20:33

manq pisze:witam.
czujnik znajduje sie w bloku silnika.jest wsadzony do takiego plastikowego krućca.na pewno znajdziesz.wyjmujesz go uprzednio wyciągając wtyczkę oraz taki metalowy skobel co go trzyma.najlepiej podwazyc srubokretem.jest on 3-pinowy.

Z tego co pamietam to w silniku Audi 80 1,8 PM króciec z czujnikami był aluminiowy a do tego nie było żadnego czujnika na trzy piny. Tak było w moim PM z 1989 roku. Może nowsze miały już plastikowe króćce. Poprawcie jesli sie mylę.
Powyższy opis tyczy się m.in. silników ABK i ABT . Metodyka jest słuszna, ale szczegóły mogą wprowadzić w błąd posiadaczy starszych 80-tek z silnikiem PM.

Awatar użytkownika
Organista18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:17
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: Organista18 » 15 kwie 2007, 21:03

Spokojnie ja wiem gdzie on się znajduje i wiem jak go wyjąć, chodzi mi tylko jak sprawdzić czy on działa?? bo pokazuje mi złą temperaturę a termostat jest ok, i czujnik temp. ten niebieski tez ok. Także nie wiem, myslę o tym szarym czujniku
Sprzedam pompy paliwa do VW golf II

Leon_r

Post autor: Leon_r » 30 kwie 2007, 17:35

Przyłączę się do tematu ponieważ mam podobny problem, termostat jest oki, a wskazanie max 80 stopni. Problem z tym, że nie wiem jaki model czujnika zastosować ponieważ porcelanka, na której było oznaczenie jest uszkodzona. Czy istnieje możliwość sprawdzenia jaki powinienem zastosować czujnik ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga