Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABK] Problem z działaniem BC po montażu (śr.spalanie)

ODPOWIEDZ
B()GU|_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 08:07
Lokalizacja: Gniezno

[80 B4 ABK] Problem z działaniem BC po montażu (śr.spalanie)

Post autor: B()GU|_ » 16 lip 2018, 14:02

Witam.

Nakreślę temat.

Pacjent: Audi 80 B4 03.94 2.0 115 ABK

Podczas wymiany nagrzewnicy i reanimacji wymiennika ciepła od klimy postanowiłem od razu polecieć po całości i dołożyć oprócz innych rzeczy BC do swojego licznika (ac już miałem). Dawce licznikowego miał kolega w swoim aucie też ABK tylko przed 93 jeśli ma to znaczenie... (zaufany) więc wiem iż był sprawny. Przełożyłem wszystko do swojego licznika. Odpaliłem. Niestety problem był z przełączeniem między wartościami z manetki. Podałem masę z zewnątrz i działa (dorobiłem solidną masę na przewód). Wiadomo nie liczyłem iż od razu będzie pokazywał idealnie (sygnał spalania wyprowadzony pod wtyczkę pod deską (żółty przewód) już miałem - dlatego dołożyłem wsuwkę w ori kostkę. Przejechałem kilkadziesiąt kilometrów. Na początku wskazania były odwrotne - przy dodaniu gazu zmniejszała się wartość do 4l a przy odpuszczeniu 200 a czasem pokazywały się 3 kreski... Po 30 km wszystko zaczęło pokazywać poprawnie... Zresetowały się wskazania i pokazywało dobrze. Cały dzień mimo iż auto zostawiłem na 2/3 godziny wszystko było ok. Po nocy wskazania znów wróciły do dziwnych... Znów przejechałem kilkadziesiąt km i działa... Przed tym wskazania nie tylko średniego spalania są wadliwe. Ilość benzyny która została wtryśnięta również.

Teraz moje pytanie brzmi...

Czy w zespole BC albo w sterowniku jest jakoś moduł/kondensator odpowiedzialny za podtrzymanie pamięci BC?
Czy może być problem w płytce z masą który powoduje utratę stabilności?

Może ktoś miał taki dziwny przypadek, albo ma pomysł...

Z góry dziękuję za pomoc.
- Audi 80 Sedan B4 94' 2.0 ABK 115KM Quattro
- Audi V8 Exclusive D11 91' 4.2 280KM Quattro

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 16 lip 2018, 15:25

Po odjęciu zasilania wszystko się resetuje. Może w wyprowadzeniach z licznika na bc jest problem

B()GU|_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 08:07
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: B()GU|_ » 16 lip 2018, 16:08

krzych900 pisze:Po odjęciu zasilania wszystko się resetuje. Może w wyprowadzeniach z licznika na bc jest problem
BC pamięta statystyki. Nawet jak wskazuje źle to i tak liczy średnią itp i pamięta. W momencie przeskoku na dobre wskazania też zapamiętuje wszystkie wskazania przez cały dzień. Wszystko zaczyna się następnego dnia rano gdy znów źle wskazuje. Musiał by być problem długoterminowy ze stratą napięcia w którymś z elementów odpowiedzialnym za podtrzymanie pamięci bądź coś w tym guście... Dziwne iż jak rano np dzisiaj o 10:00 załapał do teraz wszystko działa poprawnie.
- Audi 80 Sedan B4 94' 2.0 ABK 115KM Quattro
- Audi V8 Exclusive D11 91' 4.2 280KM Quattro

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 lip 2018, 22:21

A średnią prędkość dobrze liczy? Może masz problem z sygnałem prędkości z prędkościomierza bo pamiętam że wtedy też potrafią dziać się cuda.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 lip 2018, 23:08

Tylko że tutaj takie maćku cuda się wyświetlają że raczej wskazuje na uwalone BC...

B()GU|_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 08:07
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: B()GU|_ » 17 lip 2018, 14:51

Jarewa pisze:Tylko że tutaj takie maćku cuda się wyświetlają że raczej wskazuje na uwalone BC...
BC po pewnym czasie pokazuje wzorowo... Na początku 20/30km pokazuje cuda nalge reset i jak ręką odjął... Potem cały dzień działa bez zarzutów... Gdy auto postoi przez noc to znów koło się zamyka i przejadę 20/30km i pokazuje normalnie i tak już 4 dnień :D
- Audi 80 Sedan B4 94' 2.0 ABK 115KM Quattro
- Audi V8 Exclusive D11 91' 4.2 280KM Quattro

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 lip 2018, 15:23

Tak czy siak uszkodzenie to coś w środku. Podejrzenie jest na kwarc albo zegary częstotliwości tu tylko elektronik by pomógł ale byś musiał mieć drugi sprawny by miał porównanie zegarów. Bo serwisuwki to raczej zapomnij.

B()GU|_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 08:07
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: B()GU|_ » 17 lip 2018, 15:29

Jarewa pisze:Tak czy siak uszkodzenie to coś w środku. Podejrzenie jest na kwarc albo zegary częstotliwości tu tylko elektronik by pomógł ale byś musiał mieć drugi sprawny by miał porównanie zegarów. Bo serwisuwki to raczej zapomnij.
Cóż...

Pozostaje mi na razie poczekać aż kolega pożyczy swoje i dam do sprawdzenia - nie prędko, ale nie lubię zostawiać tematu bez poznania przyczyny...
- Audi 80 Sedan B4 94' 2.0 ABK 115KM Quattro
- Audi V8 Exclusive D11 91' 4.2 280KM Quattro

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 lip 2018, 19:50

Coś mi się zdaje że przyczyna to będzie uwalona ta masa w wtyczce BC ale ona mogła spowodować większe uszkodzenia niż sie wydaje.. CIęzko tak nie widząc i mierzac określić ale ta masa padła bo kiedyś ktoś musiał żle podłączyć.

Bo ty nie masz problem z pamięcią ale problem z taktowaniem głównego procesora jak i z napięciami referencyjnymi. I nie odpowiedziałeś to co maciek się pytał.

B()GU|_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2018, 08:07
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: B()GU|_ » 18 lip 2018, 11:08

Jarewa pisze:Coś mi się zdaje że przyczyna to będzie uwalona ta masa w wtyczce BC ale ona mogła spowodować większe uszkodzenia niż sie wydaje.. CIęzko tak nie widząc i mierzac określić ale ta masa padła bo kiedyś ktoś musiał żle podłączyć.

Bo ty nie masz problem z pamięcią ale problem z taktowaniem głównego procesora jak i z napięciami referencyjnymi. I nie odpowiedziałeś to co maciek się pytał.
Generalnie podczas okresu "złego" liczy w sumie wszystko źle. Potem wedle miary "na oko" jak się przestawi liczy dobrze. Poszukam kogoś z BC z R4 i podmienię sprawdzając czy na 2 liczniku będzie działać. Jeśli starczy mi chęci i sił będę drążył temat dalej... Jak po podmianie będzie działać dobrze znaczy iz problem leży w module BC wtedy przynajmniej będę mieć 2 sprawny i nie aby porównać je ze sobą.

Dodam iż cały licznik został przylutowany i postawiony do życia moduł BC cały dołożyłem z dawcy R4 niestety jego nie przylutowałem.


Walczę dalej i szukam rozwiązania...
- Audi 80 Sedan B4 94' 2.0 ABK 115KM Quattro
- Audi V8 Exclusive D11 91' 4.2 280KM Quattro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga