Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wtx1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2008, 20:30
Lokalizacja: Olsztyn

[B4 1Z] Problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa

Post autor: wtx1 » 07 maja 2008, 07:47

W moim aucie obserwuje dziwną rzecz, chodzi o to że wskaźnik poziomu paliwa podczas postoju wskazuje prawidłowy poziom paliwa. Natomiast podczas jazdy ,już mniej. Im jadę szybciej tym pokazuje bardziej że jest mniej paliwa. Gdy zatrzymam się wskazówka szybko wraca i wskazuje prawidłowo. Co to może być, wszystkie inne wskaźniki działają prawidłowo.

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 07 maja 2008, 09:33

Ten typ tak ma. Pływak podczas jazdy się porusza i wskazania mogą sie troszkę różnić.

manq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 03 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: manq » 07 maja 2008, 13:38

normalna rzecz. Prawa fizyki.Najfajniej pokazuje jak się bierze długi zakręt w prawo :-D W audi jest bardzo czuły wskaźnik i dlatego taki efekt.

Awatar użytkownika
Prezes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:24
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Prezes » 07 maja 2008, 14:44

To ja się doczepiam ....

Też mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Tylko u mnie pokazuje jak chce !!
Po odpaleniu silnika niby jest ok. Przejade troszke (nawet po równym terenie) i wskaźnik spada do rezerwy. Zgasze i znowu zapale silnik i pokazuje jeszcze co innego.
Obstawiam na czujnik w baku ....
Ktoś wie gdzie sie znajduje ten czujnik (może zaśniedziało coś na stykach) i jak najszybciej można go wyciągnąc .... ??

Pozdrawiam.
SPRZEDAM : ŻARÓWKI LED - ŻARNIKI XENON - Lampy do Jazdy Dziennej LED - PRZETWORNICE. Zakup przez Allegro lub PW. Dla forumowiczów - zniżki na hasło "audi80.pl"
KONTAKT : 504787027 lub PW lub info@autoszyha.pl

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 07 maja 2008, 15:48

Prezes pisze:To ja się doczepiam ....

Też mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Tylko u mnie pokazuje jak chce !!
Po odpaleniu silnika niby jest ok. Przejade troszke (nawet po równym terenie) i wskaźnik spada do rezerwy. Zgasze i znowu zapale silnik i pokazuje jeszcze co innego.
Obstawiam na czujnik w baku ....
Ktoś wie gdzie sie znajduje ten czujnik (może zaśniedziało coś na stykach) i jak najszybciej można go wyciągnąc .... ??

Pozdrawiam.
W Twoim przypadku stawiałbym raczej na sam wskaźnik w zegarach. U mnie było identycznie. Samo to, że wskazanie przed wyłączeniem zapłonu i po jego włączeniu jest inne (np bez ruszania samochodem) raczej wskazuje na to, że pływak raczej jest w porządku. Ja wymieniłem wskaźnik w zegarach, co kosztowało mnie 16-17zł + koszt przesyłki (z allegro) i teraz jest idealnie. Przy ewentualnym zakupie nowego wskaźnika musisz zwrócić uwagę, czy masz liczniki VDO czy UN4 (oznaczenie znajduje się na obudowie zegarów na plastiku pod pokrywą kolumny kierowniczej).
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 07 maja 2008, 15:55

Oczywiście to co kolega yawor pisze jest prawdą. Jak myślisz że to czujnik to dostaniesz się do niego przez bagażnik. Pod tapicerką bagażnika znajduje się plastikowy dekiel, odkręć go. Pod nim są przewody paliwowe i elektyczne, odepnij wtyczkę i użył dobrego środka na styki.
Jak nie przyniesie efektu to by się dostać do czujnika musisz odkręcić ten pierścień plastikowy widoczny od góry. Najlepij odessij śmiecie odkurzaczem by Ci nie wpadły do środka zbiornika i wyciągasz czujnik z pływakiem.

Awatar użytkownika
Prezes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:24
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Prezes » 07 maja 2008, 20:12

Dzięki serdeczne.
Mam licznik jeszcze z B3 zobacze czy podpasuje i spróbuje wymienic.

Pozdrawiam.
SPRZEDAM : ŻARÓWKI LED - ŻARNIKI XENON - Lampy do Jazdy Dziennej LED - PRZETWORNICE. Zakup przez Allegro lub PW. Dla forumowiczów - zniżki na hasło "audi80.pl"
KONTAKT : 504787027 lub PW lub info@autoszyha.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga