Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.0 ABK Silnik gaśnie po kilku minutach pracy

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Czarek890
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2023, 18:08
Imię: Czarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg

2.0 ABK Silnik gaśnie po kilku minutach pracy

Post autor: Czarek890 » 01 gru 2023, 18:22

Hej, mam problem z moim Audi 80 2.0 ABK (z gazem- akurat nie ma tutaj wpływu moim zdaniem)
Sytuacja wygląda tak jest zrobiona głowica bo uszczelka pod głowicą pękła, wszystko gra, zrobiłem remont do końca, teraz jak wygląda sytuacja.

Odpalam samochód, pali od strzała, obroty są dosyć wysokie nawet jak na takie temperatury (koło -2) bo 1400 obrotów lubi utrzymywać a powinno być mniej tak mi się wydaje, dodatkowo gaz reaguje bardzo ospale - i obroty bardzo wolno spadają nawet jak na zimny silnik - nawet po paru minutach jak się troche zagrzeje mamy to samo.
Pochodzi pare minut i gaśnie (gaśnie podobnie jakby mu paliwa zabrakło) i odpala od strzała bez żadnego czekania. Przez cały czas silnik chodzi na benzynie bo gaz jest dopiero na ciepły silnik komputerowo puszczany. Nie wydaje mi się żeby silnik chodził nie równo lecz nie brzmi moim zdaniem idealnie tak jak powinien (może kwestia ułożenia się wszystkiego po założeniu głowicy) kopułka palec kable świece zmieniane chwile przed remontem, żadnego vaga nie mam, jakieś pomysły co może być? Jutro sprawdze dla pewności świece, lecz wątpię że tutaj leży problem. Jak ma ktoś pomysł co w takim przypadku należy pierwsze sprawdzić to piszcie - dodam tylko że jestem laikiem i sam wszystko robię

Zablokowany

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga