Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ b3 JN] Dziwne problemy

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Cinek128
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2020, 11:54
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN+lpg

[ b3 JN] Dziwne problemy

Post autor: Cinek128 » 31 paź 2020, 12:10

Witam mam dziwny problem z Audi 80 b3 1.8s na wtrysku wielopunktowym.
Otóż chodzi o to że czasami jest taki problem że czasem pracuje normalnie i nic mu się nie dzieje ale np w upalne dni jak się zagrzeje to na gazie gaśnie i trzeba czekać aż wystygnie całkowicie bo inaczej nie da się odpalić ani na benzynie ani na Lpg. Podobne sytuacje są gdy podczas jazdy na gazie wciskając sprzęgło na dłużej też potrafi tak spadać z obrotów że gaśnie i wtedy jazda jest możliwa tylko na benzynie bo nie chce jechać na gazie i tyle. Kolejna sytuacja dotyczy tankowania mianowicie po zatankowaniu gazu silnik nie chce odpalić kręci kręci ale brak życia. Na prawdę nie wiem o co tutaj chodzi jakby sobie odcinał dopływ prądu/paliwa. Ostatnio miałem sytuacje jak wracałem i podczas jazdy przy prędkości około 80-90km/h usłyszałem tylko piszczenie w kabinie tego "alarmu" i po prostu silnik zgasł jakby odcieło prąd. Musiałem czekać na brata aż po mnie przyjedzie z ojcem i po około 3-4 godzinach ojciec wsiadł do samochodu i jak gdyby nigdy nic silnik normalnie odpalił... Jeśli ktoś miał podobne problemy albo wie co z tym zrobić proszę o pomoc.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [ b3 JN] Dziwne problemy

Post autor: maciek889 » 31 paź 2020, 12:20

Najlepiej zacznij od sprawdzenie czy masz iskrę gdy nie chce odpalać. To będzie wiadomo czy iść w stronę problemów z paliwem czy zapłonem.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Jak masz obrotomierz to gdy zgaśnie podczas jazdy to zwróć uwagę czy jak będziesz jeszcze toczył się na biegu (aby silnik się kręcił) to czy wskazówka opadnie czy będzie pokazywać jakieś obroty.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Cinek128
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2020, 11:54
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN+lpg

Re: Audi 80 b3 Dziwne problemy

Post autor: Cinek128 » 31 paź 2020, 12:24

Właśnie w tym tkwi problem bo czasem nie ma prądu lub paliwa i nie wiem co się dzieje... jest też taki problem bo zauważyłem że czasem też jak odpale silnik i zapale światła to też gaśnie a po wyłączeniu świateł jest normalnie wskakuje z powrotem na obroty i odwrotnie :/ Tak mam obrotomierz i właśnie nawet jak jechał na biegu to spadła całkowicie.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [ b3 JN] Dziwne problemy

Post autor: maciek889 » 31 paź 2020, 12:55

A kontrolki też gasną? Zobacz masy przykręcone do głowicy w okolicy alternatora (choć nie 100% nie jestem pewien czy akurat w tym silniku tam występują).
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga