Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B3 ACE 2.0 16v ciśnienie oleju, popychacze

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Risen1543
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2019, 17:31
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin

B3 ACE 2.0 16v ciśnienie oleju, popychacze

Post autor: Risen1543 » 19 paź 2023, 19:53

Witam, w temacie to nie pomyłka, mam b3 z 90roku,silnik jest z b4 z 92r. Ostatnio ogarniałem silnik, wymiana uszczelki pod głowicą, docieranie zaworów, nowe uszczelniacze zaworowe, łańcuch rozrządu, pasek, napinacz, pompa wody, panewki korbowodowe nominalne, takie jak były, pierścienie tłokowe i pompa oleju. Auto odpaliło po operacji, aktualnie jeździ. Problem jest taki, przed całą operacją cisnienie oliwki na rozgrzanym wynosiło, wolne obroty ok. 1krpm 1.6/1.8bara a przy 2k rpm 3.6/3.8 bara, zależy czy jazda ostra czy normalna. Obecnie po całej operacji ciśnienie oleju spadło mi przy 2k rpm wynosi 2.5/2.8bara, 1k rpm 1.1/1.4 bara. Książka podaje minimalne cisnienie przy 2krpm 1.8bara. Podaje ciśnienie na podstawie dodatkowych zegarów, ale sprawdzane było kiedyś z manometrem i przekłamanie było niewielkie, zegary zanizaly o ok. 0.2bara, ale traktuje wskazania jako odnośnik czy jest lepiej czy gorzej. Panewki walka pośredniego były wymieniane ok 2 lata temu (ta w środku też). Podczas wymiany pompy oleju wydawało mi się że stara ma mniejszy luz przy kreceniu wałkiem, niż ta nowa. Uznałem jednak, że może stara ma w sobie olej, może jakiś nagar i że nowa to wiadomo nowa. Pompa nowa jest z firmy Topran, szukałem w necie informacji i znalazłem, że jest ok pompa tego producenta. Przed montażem pompy do srodka dałem troche oleju. Tłoki oglądał zaprzyjaźniony mechanior, nie jedną rzecz mi już robił. Powiedział ze tłoki są ok. Drugi problem jest taki, że zrobiłem błąd zostawiając stare popychacze hydrauliczne, grają mi, chodzi trochę jak diesel i stracił trochę mocy. Tak podejrzewam szklanki, bo pewien nie jestem na 100%. Stukocze coś u góry silnika, na ciepłym silniku mam wrażenie bardziej. Przed operacją stukaly chwilkę na zimnym. Próbowałem opisany patent z książki na sprawdzanie popychaczy, silnik rozgrzany i ok. 2min trzymać okolo 2.5krpm, ale nic to nie zmieniło.
Dzisiaj będę porównywał pompę oleju z 1.8t aeb ze swoją starą czy jest taka sama, i jak tak to jest w planach zakup takiej, tylko co o takiej zmianie sądzicie? Ta z 1.8t będzie wydajniejsza?
Czy zostawić to co jest i tyle?
No i co z tym stukaniem, czy wymiana szklanek powinna załatwić sprawę, czy sprawdzić warto coś jeszcze?
Olej 10w40, auto aktualnie pracuje tylko na lpg z blosem. Jest jakis digifant, ale nie robię tego, w planach mam kupic wiazke, sterownik itd. od stop kajet, easy ecu standalone.
Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony 😉

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: B3 ACE 2.0 16v ciśnienie oleju, popychacze

Post autor: Leo » 19 paź 2023, 20:34

puk puk, kto tam ?
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

Risen1543
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2019, 17:31
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin

Re: B3 ACE 2.0 16v ciśnienie oleju, popychacze

Post autor: Risen1543 » 20 paź 2023, 00:45

Leo pisze:
19 paź 2023, 20:34
puk puk, kto tam ?
Sugerujesz panewkę? XD
Panewki korbowodowe wymienialem 2 lata temu, ciśnienie trzymał, miały normalne zużycie, natomiast teraz znowu je wymieniłem profilaktycznie bo koszt nieduży a i tak tłoki wychodziły, więc myślę że to akurat mało prawdopodobne xD no ale mogę się też mylić 😉
@a tak ogólnie to te terkotanie/cykanie słychać ewidentnie z okolic wałków rozrządu i nie są to wtryskiwacze 😉

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: B3 ACE 2.0 16v ciśnienie oleju, popychacze

Post autor: Leo » 20 paź 2023, 07:55

jeśli wsadziłeś panewki korbowodowe , to co z głównymi ? Taki spadek ciśnienia oleju będzie tylko na panewkach. I będą popychacze grać, jeśli nie ma ciśnienia. Przy wymianie panewek sprawdzałeś owalizację czopów wału ? Jeśli tego nie zrobiłeś to skucha, bo jak założysz panewki na zowalizowany wał to Ci nic nie uszczelni.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga