Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ciężko odpala zimna na pb

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: Arcziquattro » 06 sty 2023, 21:26

Witam. Mam audi 80 b4 2.0 abt (pb+lpg), auto ciężko odpala na zimno. Odpalam na pb i po dodaniu gazu przełączy na gaz, z gazu nie odpalę. Rano załóżmy odpalę, zgaśnie po sekundzie i długo kręci zanim załapie, muszę dodać gazu, odpali i początkowo nie chodzi na wszystkie gary, śmierdzi spalinami, mocno kopci, po przegazowaniu chodzi w miarę ok, gdy się nagrzeje pracuje na pb bardzo dobrze, ma moc. Napewno dużo pali benzyny. Wymieniałem czujnik niebieski, przewody napięcia. Gdy się nagrzeje odpala prawidłowo ale chodzi nie równo na benzynie, rzucą trochę silnikiem. Na gazie jest wszystko wporządku. Proszę o porady. Pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: maciek889 » 06 sty 2023, 22:52

Próbowałeś przed odpalaniem odłączyć akumulator na kilka-kilkanaście minut?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: Arcziquattro » 07 sty 2023, 11:02

Tak, odłączałem najpierw na około pół godziny, później na całą noc. Bez poprawy

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: maciek889 » 07 sty 2023, 14:04

To zobacz czy benzyna nie leje się z regulatora ciśnienia (to kwadratowe obok wtryskiwacza w obudowie filtra powietrza).
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: Arcziquattro » 07 sty 2023, 14:46

Rozbierałem to również, tam jest sitko, trochę na grupie szukałem przyczyn zanim otworzyłem temat. Regulator sprawdzony, jest ok.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: maciek889 » 08 sty 2023, 00:22

To pisz od razu co sprawdzałeś. Jeszcze pompa paliwa może dawać za małe ciśnienie albo parownik wypuszcza gaz po zgaszeni silnika. Ale z tym odpali i zgaśnie to częsty objaw pompy paliwa. Sondę lambda masz sprawną? Może jakby się zaadaptował przy jeździe na benzynie to by pomogło.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: Arcziquattro » 08 sty 2023, 13:50

Parownik był wymieniany na nowy, czasami bywa też tak, że nie pracuje mi na gazie, wtedy podjadę trochę na benzynie i w czasie jazdy przełączam na gaz i nie zawsze odrazu ale przy którejś próbie jest ok na gazie. Bywa też że odpali na benzynie przełączy na gaz, sekundę na gazie pochodzi i zgaśnie jakby coś zamyka dopływ. Od czasu do czasu przegonię na benzynie to jest wszytko dobrze gdy ciepła, ma moc, nic nie przerywa. Najgorzej na zimnym

Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Re: Ciężko odpala zimna na pb

Post autor: Arcziquattro » 10 sty 2023, 22:09

maciek889 prawdopodobnie puszcza gaz w dolot po zgaszeniu silnika, zrobiłem test i po trasie zanim zgasiłem auto, przełączyłem na benzynę. Po kilku godzinach postoju gdy silnik już wystygł odpaliłem na benzynie i zapala prawidłowo. Gasząc na gazie zalewa go i jest problem z uruchomieniem, długo kręci i mocno dymi żeby to przepalić. Udam się z tym do gazownika. Dzięki za wszelkie pomocne wskazówki. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga