Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 1.8 jn] Czujnik oleju

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
shelby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2007, 10:05
Lokalizacja: Zduńska Wola

[80 b3 1.8 jn] Czujnik oleju

Post autor: shelby » 03 kwie 2007, 21:15

Witam!
Muszę w swoim samochodzie wymienić czujnik oleju ( strasznie się poci...właściwie to leje się z niego) . Wypatrzyłem, że to raczej nie jest uszczelka tylko jakoś tak przez środek czujnika ucieka olej. Chodzi o ten przykręcony pod filtrem olejowym. Czy ktoś wiem może jakie on ma oznaczenie? Silnik jak w temacie JN 1.8 samochód z 1990 roku

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 kwie 2007, 21:27

Co do oznaczenia to nie wiem, ale często sie na forum spotykałem z określeniem koloru czujnika. Sprawdź poprostu jakiego koloru jest ten czujnik i takiego samego koloru kup.
Części samochodowe online - Motostacja

wolfik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2007, 12:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wolfik » 04 kwie 2007, 07:45

Hmm , to dziwne że leje się z tego czujnika.Mam pytanie czy dawno wymieniałeś olej w silniku i czy wycieki są tylko w tym miejscu?

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

czujnik cisnienia oleju.......

Post autor: Omen » 04 kwie 2007, 08:44

Miałem podobny problem z czujnikiem oleju, pękł izolator i ciekło z niego jak ch....ra, a na izolator nałozony jest kapturek i nie wiedziałem skąd w rejonie chłodnicy oleju taki wyciek, gdy sciągnąłem kapturek przy załączonym silniku, to było widać jak wyciska olej...
Dorażnie ten czujnik podratowałem tak, że po oczyszczeniu o dokładnym odtłyszczeniu, izolator oblepiłem takim dwuskładnikowym kitem naprawczym do pracy na gorąco... i trzymało, ale potem wymieniłen na nowy czujnik. Tak jak poprzednicy pisali, w sklepie moto. powiedz jaki kolor ma izolator czujnika i jaki typ silnika, na pewno sprzedadzą Ci dobry...

Pozdrawiam - Adam.

shelby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2007, 10:05
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: shelby » 04 kwie 2007, 09:07

@wolfik
Niedawno nabyłem samochód i poprzedni właściciel powiedział, że olej trzeba wymienić. Chciałbym przed wymianą uszczelnić silnik, żeby nie gubić nowego oleju. Mam ulane pół skrzyni biegów i nie jestem pewien czy to tylko z tego czujnika leci ( ale z niego na pewno). Możliwe, że też jest coś z uszczelniaczem na wale korbowym lub/i z uszczelnieniem skrzyni biegów.
@Omen
Mieszkam w takiej małej dziurze i obawiam się, że w sklepach nie będą mieli tak leżącego czujnika na półce. Przejadę się dziś po sklepach i zorientuje się w temacie. Z tym klejem to też niezły pomysł i pewnie zrobię podobnie jak Ty jeśli nie dostanę go od ręki.
Bardzo dziękuje wszystkim.

wolfik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2007, 12:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wolfik » 04 kwie 2007, 09:53

Pytałem o olej bo mam ten sam silnik i na początku miałem podobny problem z wyciekami oleju , ale doszedłem że była to wina niesprawnego układu zasilania silnika.Mieszanka była zbyt bogata i paliwo rozcieńczało olej w silniku.Sprawdzenie jest bardzo proste , wyjmij bagnet i powąchaj czy nie czuć benzyną.
Pozdrawiam.

shelby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2007, 10:05
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: shelby » 04 kwie 2007, 10:38

@wolfik
Mam swoje Audi "zagazowane" i jeżdżę tylko na gazie także raczej ten problem mnie nie dotyczy. Swoją drogą w jakimś moim poprzednim "gazowniku" jak miałem podawane za dużo gazu to olej strasznie cuchnął gazem

wolfik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2007, 12:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wolfik » 04 kwie 2007, 11:18

Niestety w sprawie gazu nic Ci nie doradzę bo nie posiadam instalacji LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga