Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dymi na czarno zanim się rozgrzeje

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Arcziquattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2020, 08:05
Imię: Artur

Dymi na czarno zanim się rozgrzeje

Post autor: Arcziquattro » 08 sty 2024, 19:52

Witam wszystkich. Mam audi 80 b4 2.0 abt z LPG, Chciałbym wyeliminować w niej jedną przypadłość, mianowicie dymi mocno na czarno gdy jest zimna, telepie trochę silnikiem, nie pracuje wtedy jak powinna. Gdy się zagrzeje silnik się uspokaja, wpada w płynny rytm, cichnie i przestaje dymić z tłumika. Teraz przy mroźnej pogodzie odpala ładnie, bez problemu. Jest też tak że gdy odpalę ją zimną i ruszę zanim przełączy na gaz to zgaśnie i muszę długo kręcić zanim odpali ponownie, pedały gazu muszę mieć wduszony i załapuje stopniowo, bywa też tak że gdy kończy się gas, przełączę na benzynę i się przejadę kilka km na cpn zatankować gazu, to później jej gaz nie smakuje, podczas jazdy na pb gdy przełączam na gaz to nie chce wgl jechać, dopiero po kilku próbach podczas jazdy się namyśli i odzyskuje smak na gaz. Odpinałem aku na pół godziny, bez poprawy, później na całą noc i bez efektu, nadal dymi mocno gdy zimna. Czujnik niebieski wymieniany, regulator ciśnienia sprawdzony.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1030
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Re: Dymi na czarno zanim się rozgrzeje

Post autor: dzikx » 10 sty 2024, 13:58

Zalewa ją. Temu czarny dym. Jak prawie każde turbo gdzie podczas dania gazu ma za mało powietrza i puszcza czarną chmurę. Teraz tylko czy to problem z powietrzem czy wtrysk. Lub sonda. Możesz ją odpiąć. Ogólnie gaz często rozjeżdża mapy. Niestety.

Dodano po 59 sekundach:
A żeby nie było wiem że tu nie ma turbo. Ale jest za bogata dawka paliwa.

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
Możesz przeczyścić wtrysk, na górze tam jest czujnik temperatury powietrza może pomóc. Ale na to trzeba by być pewnym sondy i całej reszty. Dać się zaadaptować na benzynie itd.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Dymi na czarno zanim się rozgrzeje

Post autor: maciek889 » 11 sty 2024, 08:02

Zobacz czy z regulatora ciśnienia paliwa (to kwadratowe obok wtryskiwacza) nie leje się benzyna po zgaszeniu jak i na pracującym silniku.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga