Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 1.6 B+G] dziwne drgania

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
kafec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2007, 12:56

[80 b3 1.6 B+G] dziwne drgania

Post autor: kafec » 02 mar 2007, 15:28

panowie pomocy bo nie wiem co jest grane, jeżdżę moją 80-tką od wakacji i do tej pory wszystko było ok, aż tu nagle jakiś miesiąc temu samochód zaczął sie zachowywać jakby miał przepalony wydech, pojechałem do mechanika który stwierdził że to pewnie poduszki pod silnikiem są rozwalone i dlatego. Wymieniłem z kolegą poduszki które faktycznie były zniszczone (jedna była całkowicie zpłaszczona) koszt niewielki bo 60 zł ale niestety to nie to :( Pojechałem do drugiego mechanika i ten z kolei stwierdził że to wydech ale jak wjechałem na kanał okazało sie że jednak nie !!! Więc pytam Was co to może być, jak jade po woli i zmieniam biegi przy niskich obrotach wtedy wszystko jest ok, ale jak na przykład pocisnę go troche bardziej to buczy i drży cała podłoga, tak samo jest jak jade np. na 5 biegu 120 km/h i puszczę gaz wtedy też się tak dzieje... Aha i jeszcze jedna rzecz, wrzucając na luz samochód gaśnie i nie jest to wina obrotów bo na postoju działa równo i dobrze, podobno jest to wina jakiegoś "lewego powietrza" tylko szkoda że nie wiem co to znaczy :) Panowie pomóżcie!!!
Ostatnio zmieniony 03 mar 2007, 22:09 przez kafec, łącznie zmieniany 1 raz.

mrx1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:32
Lokalizacja: pruszków

Post autor: mrx1983 » 02 mar 2007, 16:49

sprawdz podstawke pod gaznikiem.....sprawdz czy jak zaczniesz ruszac delikatnie gaznikiem czy sie nie buja za bardzo na boki.....albo docisnij go reka z gory dodaj gazu i zobaczy czy buczy :-)

kafec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2007, 12:56

Post autor: kafec » 02 mar 2007, 17:25

mrx1983 pisze:sprawdz podstawke pod gaznikiem.....sprawdz czy jak zaczniesz ruszac delikatnie gaznikiem czy sie nie buja za bardzo na boki.....albo docisnij go reka z gory dodaj gazu i zobaczy czy buczy :-)
o tym nie pomyślałem, jutro mam wolny dzień więc sprawdze, mam nadzieje że to jest to, dzięki :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga