Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] Jak ustawić poduszki silnika? Pomóżcie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
Konrad27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:07
Lokalizacja: Okolice Krakowa

[80 B4 2.0 ABK] Jak ustawić poduszki silnika? Pomóżcie

Post autor: Konrad27 » 22 cze 2007, 23:02

Witam. Dzisiaj wymieniłem poduszki pod silnikiem. Po wymianie odczuwam ze niewielkie drgania silnika sa przenoszone na nadwozie. Jak powinny być ustawione poduszki silnika prawa lewa i ta co występuje z przodu auta? Czekam na wasze sugestie.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2007, 00:07 przez Konrad27, łącznie zmieniany 2 razy.

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 23 cze 2007, 09:15

A jakiej firmy kupiles te poduszki, (wibroizolatory) bo oryginalne poduszki sa dlatego drogie bo maja w sobie dodatkowo plyn, a tansze to same gumy, a nie poduszki.

Awatar użytkownika
Konrad27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:07
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: Konrad27 » 23 cze 2007, 14:30

Kupiłem poduszki firmy TOPRAN GERMANY - HANS PRIES po 80 zl za sztuke. Czy maja w sobie plyn nie wiem.

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 23 cze 2007, 14:46

Co prawda nie wymienialem jeszcze poduszek w tym aucie, ale sadze ze wina drgan przenoszonych na nadwozie lezy po stronie wlasnie tych poduszek, firma Torpan raczej nie slynie z dobrej jakosci, a napis "made in germany" moze byc mylacy. A jezeli chodzi o cene dobrej poduszki to pnie sie w gore od 160zl i tu np. firme febi mozna polecic. Powszechnie znane poduszki silnika to nie sa zwykle gumy, kazdy wibroilozator posiada swoja charakterystyke tlumienia, danej czestotliwosci drgan (w tym przypadku wymuszonych poprzez silnik) .

Co prawda nie jestem tu specem w tych sprawach, ale w zyciu doswiadczylem juz dobor wibroizolatora do koparki, ze wzgledu na jej niepowolane drgania wlasne w zakresie 4Hz i drgan wymuszonych w zakresie 28Hz. I zapewniam cie ze to nie tak prosta sprawa.


Jezeli w przyszlosci bedziesz chcial cos wymienic to wystrzegaj sie producenta hans-pries torpan, no chyba ze chcesz podszykowac samochod na sprzedaz tanim kosztem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga