Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0ABT] niedogrzany silnik

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Mateuszja20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2019, 06:31

[2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: Mateuszja20 » 05 lut 2021, 11:37

Witam
Trochę poczytałem, zanim stwierdziłem że napiszę ten post. Bo już nie mam pojęcia, a mianowicie chodzi o to że temperatura silnika na zegarze nie rośnie. Cały czas stoi w miejscu. Wymieniłem najpierw czujkę ktura znajduję się w lewym dolnym rogu chłodnicy. Na chwilę jak bym było Dobrze a za chwilę to samo. Wyczytałem tu na forum że jeśli zmostkuje piny w kostce, przekrece na zapłon i jeśli wiatrak się włączy to znaczy że spalona czujka. Zaraz po wymianie było ok. A potem sprawdziłem i wiatrak się znowu włącza. Wymieniałem wczoraj termostat, dałem nową czujkę, odpowietrzyłem. A wskazówka temperatury ani drgnie. I już nie wiem, jakieś pomysły? Może gdzieś jeszcze jest jakaś czujka o której nie wiem..

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: Pieterb » 05 lut 2021, 11:43

Mateuszja20 pisze:
05 lut 2021, 11:37
Może gdzieś jeszcze jest jakaś czujka o której nie wiem..
no pewnie że jest - czujnik szary 3-pin na króćcu przy głowicy lub też masz uszkodzenie w samym liczniku - wszystko do sprawdzenia, bo Ty widzę kombinujesz ale nie tam gdzie trzeba :-P
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: maciek889 » 05 lut 2021, 11:44

Nie ten czujnik wymieniałeś jeśli chodzi o wskaźnik temperatury, bo na chłodnicy tylko załącza wentylatory. A i tak pewnie nie pokazuje przez niełączący styk wskaźnika z płytą liczników albo regulator napięcia liczniku nie łączy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Mateuszja20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2019, 06:31

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: Mateuszja20 » 05 lut 2021, 11:52

Szary czujnik?😅 Miałem cały czas przed oczami. Nawet nie pomyślałem o nim nawet. Mam nadzieję że to będzie właśnie przyczyna.

A nie to co pisał drugi kolega o stykach i regulatorze napięcia ale jeśli jednak by tak było to co należy zrobić??jak to naprawić?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: Pieterb » 05 lut 2021, 11:55

tym tematem się zainteresuj przelaczniki-zespolone-zegary-stacyjka/ ... t3534.html wszystko na forum jest. Piszesz że przeglądałeś forum ale to chyba bardzo słabo coś mi się wydaje ;-)
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: maciek889 » 05 lut 2021, 21:53

O regulatorze było często pisane. Nawet licznika nie trzeba wyjmować tylko wykręcić go aby mieć dostę. Przy problemach z regulatorem zwykle razem z temperaturą opada też poziom paliwa. A łączenie wskaźnika temp. z licznikiem jest na dwóch śrubkach, czasem ich ruszenie pomaga a czasem trzeba rozkręcić licznik i oczka z którymi się styka zlutować na nowo ze ścieżką na płycie licznika.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Mateuszja20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2019, 06:31

Re: [2.0ABT] niedogrzany silnik

Post autor: Mateuszja20 » 10 lut 2021, 18:48

Całkiem całkiem się naczytałem akurat.
Ale fakt, o tym co mi wyslales ten link, o tym nie czytałem
Odrazu zapytałem tutaj gdzie i jak to naprawić
Ale źle formułowałem pytania których szukałem. I jakimś cudem nie dowiedziałem się o tym czujniku temperatury wody/silnika. A sama nazwa jakoś zaskakująca nie jest, więc nie mam pojęcia jak to się stało 😅moja nie uwaga

Ale mniejsza już o większość, udało się. To był ten nieszczęsny czujnik. Dziękuję wszystkim którzy bstarali mi się pomóc. A strona i ludzi tutaj są serii świetni, nie raz już ktoś mi tu pomógł.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga