Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Problem z demontażem kolektora wydechowego...

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Przemo031
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:28
Lokalizacja: W-ch

[B4 ABK] Problem z demontażem kolektora wydechowego...

Post autor: Przemo031 » 05 sty 2013, 16:19

Witam

moje audi 2,0 ABK od zakupyy chodzilo glosno...

Zauwazylem czarny osad na laczeniu kolektora z dwururka ktora prowadzi spaliny dalej do wydechu... sruby na nim byly luzne... dokrecilem lecz zobaczylem ze w kolektorze wydechowym przy laczeniu wlasnie z ta dwururka jest mala dziurka... patrzac spod auta ja widac... nie wiem czy jest to oryginalne czy nie ale ma wielkosc sruby M5-M6 wiec nie jest duza... nastepnie po dalszej diagnozie zauwazylem pekniecie kolektora... Wiec zakasalem rekawy i zabralem sie za odkrecanie srubi demontaz kolektora... no i wszystko byloby pieknie zeby nie jedna sruba ktorej nie idzie ruszyc... jest to sruba 3 cylindra od spodu ( jezeli ktos nie wiem to kolejnosc cylindrow liczy sie od strony rozrzadu) :) jest tam malo miejsca a nie chce demontowac lapy silnika bo nawet nie mam takich kluczy... jestescie w stanie cos poradzic ?? czy mozna z taka dziurka i peknieciem jezdzic przez jakis czas ? jest mozliwy spadek mocy lub nierowna praca silnika przez to ??

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 05 sty 2013, 17:31

Jeździć przez pewien czas możesz bez problemu, jedynie sonda może trochę przekłamywać w zależności od tego jak duża jest szczelina pęknięcia.

Przemo031
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:28
Lokalizacja: W-ch

Post autor: Przemo031 » 05 sty 2013, 20:29

auto bedzie jezdzilo na LPG wiec zastanawiam sie czy to nie bedzie wlasnie zaklocalo za bardzo pracy na wolnych obrotach albo ogolnie na gazie...

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 05 sty 2013, 20:39

otwór w kolektorze jest fabryczny taki okrągły otwór co do pękniecia po za troche głosniejsza praca mozesz jezdzic do puki nie posypie sie dalej.
U mnie przypadek byl taki ze niby było szklanki slychac mówil to kazdy mechanik ktory stal blisko auta po odpaleniu po jakims roku cos dlubalem i dojrzalem ze kolektor wydechowy mam w pionie pęknięty całkowicie jeszcze smigałem tak z pol roku dopuki nie dorwałem drugiego kolektorka.
Przy wymianie pierwsze co zwaliłem był kolektor ssący wtedy dojście już jak należy nie wspomne o urwanych 3 szpilkach i całej robocie przy minus 20 stopniach
oczywiscie szklanek po wymianie juz nie było slychac

Przemo031
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:28
Lokalizacja: W-ch

Post autor: Przemo031 » 05 sty 2013, 22:17

No to widzisz ja u sb nie zdemonowalem ssacego bo i tak jest dobre dojscie ja ylko wygrzebalem filtr powietrza lecz ja mam problm z odkrecieniem sruby na 3 cylindrze tej dolnej bo mozna akpwoeidziec ze na kazy cylinder przychodza dwie sruby kolektora... gorna i dolna... i wlasnie do dolnej jest zly dostep a do tego klucz 12 sie slizga tak jakby sruba juz byla troche zjechana... a nasadem nie dojde bo przeszkadza koloktor wydechowy ta jego czesc co sie laczy z dwururka :) mam tych kluczy chyba z 6 ;p same o rozmiarze 12 i zadnym nie idzie ... jutro moze cos jeszcze podzialam a jak nie to sie poddam i zloze to wszystko tak jak powinno byc a jak bede juz mial nowy kolektor to tego potne i sobie miescie na ta srube zrobie ;p

[ Dodano: 2013-01-07, 00:03 ]
Tak jak myslalem sruby nie idzie ruszyc... poddalem sie i skrecilem wszystko do kupy... jutro bedzie odpalana i zobacze czy cos pomoglo...


Dzis robiac ten kolektor szukalem sondy gdzie ona sie znajduje ?? silnik to ABK

Awatar użytkownika
m@x1313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 04 lut 2012, 16:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: m@x1313 » 07 sty 2013, 22:22

sonda jest w katalizatorze, czyli pod autem
ABK + lpg I gen. :-) i ponad 400 tys. na liczniku :-)

carlo5587
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2021, 00:16
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.0 ABK

Re: [B4 ABK] Problem z demontażem kolektora wydechowego...

Post autor: carlo5587 » 30 kwie 2022, 10:02

Ja ta śrubę odkręciłem po nabiciu na nasadkę 12 klucza oczkowego bo żadna grzechotka tam nie wchodzi. 12-kątem się ślizgało. A co do dostępu to łapę silnika odkręcić najlepiej jeśli nie możesz dojść. Ja i tak wymieniałem poduchę więc było po drodze i ułatwiło sprawę.

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Re: [B4 ABK] Problem z demontażem kolektora wydechowego...

Post autor: elektronic » 05 maja 2022, 23:30

Ja pie... nie ma to jak odświeżać kotlety po prawie 10 latach...
Moje to elektro-woz-czyli-woz-elektronica-t75652.html
Jeśli moja rada okazała się pomocna kliknij "Pomógł"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga