Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8+LPG]Problem z ustawieniem

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
rafalcyna
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:14

[80 B3 1.8+LPG]Problem z ustawieniem

Post autor: rafalcyna » 06 kwie 2007, 02:22

Jakis czas temu zauwazylem ze mam peknieta podstawke pod gaznikiem przez co byl luzny. Wiec kupilem nowa i ja wymienilem (a przy okazji takze kupilem nowy filtr powietrza). I od tego czasu auto bardzo wolno przyspiesza i w dodatku nie jest w stanie jechac wiecej niz 140km;/ Nie wiem czy wymieniajac ta podstawke uszkodzilem pompe przyspieszajaca w gazniku? Czy tez wczesniej lapal falszywe powietrze a po wymiane tej podstawki ma za malo powietrza i trzebaby wyregulowac auto? Moze ktos ma inny pomysl? Prosze o pomoc!!:(

[ Dodano: 2007-04-06, 02:25 ]
Aha zapomnialem tez dodac ze mechanik mi doradzil wymiane sprzegla-bo obroty auto ma ale nie przenosi sie to na predkosc- na 5 przy 3000 obr auto ma jakies 120km a wczesniej bylo jakies 140km. Wymienilem sprzeglo i nic to nie pomoglo. Sprawdzalem tez czy kompresja jest dobra i wszystko ok...
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 13:48 przez rafalcyna, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 06 kwie 2007, 09:10

Powiedz jakie masz oznaczenie silnika ABK jest to silnik 2.0 na wtrysku a piszesz że masz gaźnik. Musisz pojechać na regulacje gaźnika i ustawienie przesłon. Predkość na 5 jest prawidłowa ja miałem też 120 przy 3000. Po wym podstawy musisz też wyregulować gaz

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 06 kwie 2007, 09:54

Witam, jezeli chodzi o obroty a predkosc na 5-tym biegu to sa dobre, tzn. sa takie skrzynie z takimi przelozeniami 120 km/h = 3000 obr/min , jezeli mechanik zalecil ci wymiane sprzegla to pewnie nie mogles podjechac pod gorke bo sie slizgalo, ale przejdzmy to meritum sprawy, wydaje mi sie ze masz silnik z monowtryskiem badz gaznikiem, tu abysmy wiedzieli jaki to silnik musisz podac prierwsze litery z numerow silnika np. PM, dla wyjasnienia silnik ABK to silnik 2.0 montowany w audi b4 z moca znamionowa 115 KM, i wtryskiem wielopuktowym. POZDRO

rafalcyna
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:14

Post autor: rafalcyna » 06 kwie 2007, 11:50

Oczywiscie sorry za pomylke;/ Oznaczenie mojego silnika to PM. Wczoraj na szybko zalozylem konto i wpisalem bledne oznaczenie. Dzieki za pomoc postaram sie jeszcze dzis pojechac do regulacji gaznika i gazu. Zobaczymy czy to pomoze...

[ Dodano: 2007-04-07, 09:34 ]
Bylem u mechanika zeby mi wyregulawal gaznik i wszystko wrocilo do normy-auto smiga jak wczesniej :-) Wielkie dzieki za błyskawiczną pomoc :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga