Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Roznice w sterownikach silnika 2.0 ABK

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Chlebowgryzarka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:41
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK

Roznice w sterownikach silnika 2.0 ABK

Post autor: Chlebowgryzarka » 30 lip 2023, 16:11

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się, jakie są różnice w sterownikach digifant do silnika 2.0 ABK. Bo jak powszechnie wiadomo, były 2 - o numerach 039 906 022, oraz drugi o numerach 039 906 024. Z tego co rowniez wiem, są między sobą niezamienne. Z tego powodu zakładam, że czymś tam się jednak różnią. Stąd moje pytania - jakie są między nimi różnice? Dlaczego są ze sobą niezamienne? Który z nich jest lepszy, bardziej funkcjonalny? Jak dużo dłubania jest w elektronice żeby je ze sobą zamienić?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Roznice w sterownikach silnika 2.0 ABK

Post autor: maciek889 » 30 lip 2023, 22:55

Przede wszystkim mają inną wtyczkę więc przez to ich nie zamienisz od tak. Chyba diagnostykę mają identyczną. Podejrzewam że ten starszy nie występował w wersji z immobiliserem. Możliwe że po prostu technologia poszła do przodu i zrobili nowszą wersję aby zaoszczędzić na komponentach. Osprzętem te dwie wersje się chyba nie różniły tak jak starsze i nowsze ABT.
To AAH miał chyba ze trzy wersje komputerów a te wczesne miały bardzo słabą diagnostykę.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga