Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] silnik skacze i gaśnie zaraz po odpaleniu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

[80 B4 2.0 ABK] silnik skacze i gaśnie zaraz po odpaleniu

Post autor: pecet » 03 cze 2007, 20:46

Witam, dzisiaj rano pojawił się taki problem. Jak odpalam samochód (gdy jest zimny silnik) to dzieją się w nim dziwne rzeczy, tzn. skacze, "kicha" i zaraz gaśnie, jak kilka razy się go tak pomęczy to zaczyna coraz normalniej "chodzić" aż w końcu działa tak jak powinien. To samo na gazie i na benzynie. Jutro jade sprawdzić go komputerowo, ale jeszcze może się bym z forum dowiedział co to może być.

Z tego co jeszcze zauważyłem, acz do końca nie jestem pewien (musze poczekać aż ostygnie do następnego testu) to że jak się odpali i nie naciśnie na gaz, to chodzi normalnie, ale to musze jeszcze sprawdzić.

Niewiem skąd ta usterka, nawet w zime palił bez problemów, kiedyś też tak silnik czasami skakał, ale to była wina cewki i\lub przewodów WN, więc wymieniłem i to kiedyś rozwiązało problem, ale wtedy tylko silnik skakał ale nie gasł, teraz jest napewno co innego, maiał ktoś taki problem? Jak go można rozwiązać?


edit. jeszcze jedno pytanko, bo jak pojade żeby podłączyć pod vaga, to silnik będzie ciepły, to czy mi pokaże te błędy, które są przy zimnym silniku?

Awatar użytkownika
Organista18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:17
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: Organista18 » 04 cze 2007, 09:08

A sprawdź ustawienie i zapłonu i rozrządu.... bo to mi wygląda na przeskoczony pasek

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 04 cze 2007, 10:26

a jak to sprawdzić? i dlaczego po krótkim rozgrzaniu wszystko wraca do normy? cały rozrząd był wymieniany jakieś 5tyś km temu...

[ Dodano: 2007-06-04, 14:21 ]
heh dzisiaj pojawiły się kolejne udziwnienia, tzn. tylko na benzynie,nawet na rozgrzanym silniku jak się puści gaz to zaraz gaśnie, może to wina tego że ciężko go odpalić? bo w zimę jak nie miałem benzyny to kaplica, nawet nie zagadał, co to może być? pompa? :shock: przecie zawsze mam min 1/4 baku, w ogóle na benzynie teraz ma mało mocy powyżej 3tyś jakoś dziwnie ta moc faluje raz jest raz nie ma

jeszcze jak się przełączy na benzyne to silni drga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga