Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8 SF LPG] Zbyt niskie obroty silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
MaFil
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2022, 01:12
Imię: Maciek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 DS

[1.8 SF LPG] Zbyt niskie obroty silnika

Post autor: MaFil » 12 sty 2023, 18:07

Witam, posiadam od miesiąca Audi 80 b3 1.8 SF 90KM z 1986r. na gaźniku z LPG. W danych profilowych nie ma oznaczenia SF. Dlatego wybrałem inne.
Auto od paru dni ma kłopot z utrzymaniem obrotów na biegu jałowym. Kręci się na ciepłym silniku w zakresie 500 - 700 obr. /min. telepiąc się przy tym jakby miał zaraz zgasnąć. Jest to uciążliwe np. przy dojeździe do skrzyżowania. Ciągle muszę jechać ze ssaniem. Stało się tak nagle, bo wcześniej trzymały się na poziomie 900 - 950 obr. /min. Auto użytkuję od początku tygodnia, gdyż kupiłem je niesprawne po 3 latach postoju, uruchomiłem i staram się doprowadzić do ładu. Dodam, że kiedy rozłączę przewód podciśnienia przy zbiorniczka zielonym to obroty wzrastają, gdy zatkam palcem spadają. Klapka w obudowie filtra działa (podpiąłem strzykawkę). Jakieś pomysły?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [1.8 SF LPG] Zbyt niskie obroty silnika

Post autor: maciek889 » 12 sty 2023, 19:21

Lewe powietrze leci "podstawą gaźnika" albo problem z regulacją mieszanki albo uchylenia przepustnicy. Pewnie będziesz musiał się trochę podoktoryzować z gaźników, bo już mało fachowców zostało. W książkach sam naprawiam są opisane regulacje.
Masz problem na benzynie czy na gazie?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

MaFil
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2022, 01:12
Imię: Maciek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 DS

Re: [1.8 SF LPG] Zbyt niskie obroty silnika

Post autor: MaFil » 12 sty 2023, 21:08

Podstawę gaźnika wymieniłem wcześniej, zanim to się stało, bo była porwana. Założona jest nowa febi. Na obu paliwach jest praktycznie tak samo i mam wrażenie, że ciężej jest go uruchomić, bo po postoju nawet ze ssaniem i gazem w podłodze muszę chwilę pokręcić. Książkę posiadam i przestudiowałem, ale zdjęcia są kiepskiej jakości. Zastanawiam się nad regulacją obrotów, ale najpierw zmienię świece jeszcze i sprawdzę ustawienie zapłonu o ile to coś może wnieść. Aparat i kopułkę czyściłem, przewody WN nowe. Większość posiada wtryski, a ja uratowałem od złomu tego gaźnikowca z pierwszego roku wypustu tego modelu i to w dodatku z października, a o ile wiem zaczęto produkować je we wrześniu. Objawy ma tak jakby był zbyt szczelny... Jak dostanie powietrza to odżywa. Nic nie kręcone, z dnia na dzień mu się od mieniło, a było dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga