Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Post autor: bary6798 » 13 lis 2023, 15:35

Witam,
Miałem się brać za ustawienie zapłonu, jak zasugerował mi jeden z klubowiczów, ale najpierw sprawdziłem oznaczenia rozrządu,ktore mam ułożone jak na zdjęciach poniżej. Martwi mnie trochę koło pasowe wału korbowego, ponieważ kiedy ustawię je wedle strzałki to znika mi zero na kole zamachowym. Czy jest to w porządku czy np. pasek jest już lekko naciągnięty? Wspomnę iż rozrząd był wymieniony rok temu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Post autor: bary6798 » 13 lis 2023, 20:48

przyjrzałem się bliżej i zauważyłem że jedno mocowanie pokrywy rozrządu jest urwane, a poprzedni właściciel nie raczy jej wymienić... W każdym razie po dociśnięciu jej pokazuje poprawny układ

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Post autor: h/k » 13 lis 2023, 23:39

Jeśli mówisz o tej małej górnej osłonce za kołem rozrządu to kupowałem tu firmy Vika, szukasz po numerze oryginału, cena kilkukrotnie niższa, a nie wydaje się niczym odbiegać od fabrycznej.
Przed montażem połóż obie obok siebie i sprawdź cechę OT ze strzałką czy nie jest w innym miejscu, z tego co wiem po zamiennikach że Topran w tych półksiężycach do B3 PM robił jakieś problemy z przesunięciem znaku, moje kilka sztuk te Vika do ABT/ABK kupiona w zeszłym roku jest OK.
Oczywiście listewki pokrywy rozrządu wymagane, piszę to, ponieważ któryś z geniuszy u mnie kiedyś uciął je przed osłonką koła rozrządu i musiałem potem szukać drugich całych.

Przednia dolna osłona paska za którymś demontażem mi się do końca rozklekotała przy którymś dokręcaniu - tutaj byłem zmuszony kupić oryginał, z B3 zamiennika nie chciałem już pasować - napinacz termiczny jest w ABT/ABK, ok. 160-180 zł w Auto Plus nowa.

Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
Co do pierwszego foto kół pasowych klin i wieloklin to pokazałeś same części ruchome - jeszcze strzałka na tej dolnej pokrywie powinna się zgrywać z tymi kreskami.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Post autor: bary6798 » 14 lis 2023, 00:12

h/k pisze:
13 lis 2023, 23:46
Jeśli mówisz o tej małej górnej osłonce za kołem rozrządu to kupowałem tu firmy Vika, szukasz po numerze oryginału, cena kilkukrotnie niższa, a nie wydaje się niczym odbiegać od fabrycznej.
Przed montażem połóż obie obok siebie i sprawdź cechę OT ze strzałką czy nie jest w innym miejscu, z tego co wiem po zamiennikach że Topran w tych półksiężycach do B3 PM robił jakieś problemy z przesunięciem znaku, moje kilka sztuk te Vika do ABT/ABK kupiona w zeszłym roku jest OK.
Oczywiście listewki pokrywy rozrządu wymagane, piszę to, ponieważ któryś z geniuszy u mnie kiedyś uciął je przed osłonką koła rozrządu i musiałem potem szukać drugich całych.

Przednia dolna osłona paska za którymś demontażem mi się do końca rozklekotała przy którymś dokręcaniu - tutaj byłem zmuszony kupić oryginał, z B3 zamiennika nie chciałem już pasować - napinacz termiczny jest w ABT/ABK, ok. 160-180 zł w Auto Plus nowa.

Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
Co do pierwszego foto kół pasowych klin i wieloklin to pokazałeś same części ruchome - jeszcze strzałka na tej dolnej pokrywie powinna się zgrywać z tymi kreskami.
dzięki za odpowiedź, będę miał to na uwadze, zawsze to jakaś wiedza, a nie odkrywanie na bieżąco co się mogło zepsuć :D. A z tymi pokrywami to za 7 zł widziałem na allegro, także to jakaś groszowa sprawa

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [B4 2.0e ABK] Znaczenia rozrządu

Post autor: h/k » 14 lis 2023, 09:11

Nie ma sprawy.
Jeśli mówisz o tej dolnej pokrywie to nie wiem czy z odkrytym cylindrem napinacza termicznego (o ile nikt go nie wyrzucił) to nie złapie zbyt dużo pyłu, innych osłon dolnych w zamienniku oprócz jednego rodzaju tych nieco odchudzonych do B3 przynajmniej na razie jeszcze niestety nie widziałem.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga