Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 Cabrio] kilka problemow

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
basta85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2008, 10:30
Lokalizacja: Kraków

[B4 2.3 Cabrio] kilka problemow

Post autor: basta85 » 23 lip 2008, 10:53

Witam

Jestem tutaj nowy.
Zakupilem w niedziele Audi Cabrio i musze pare rzeczy dopiescic.
Wiem ze jest to temat tylko w zw. z silnikami, ale chcialem wszystkie problemy opisac, moze cos odradzicie.

-jezeli jezdze na gazie, to po przejechaniu ok 20 km , zaczyna dziwnie bulgotac wydech. (choc nie zawsze, czasami nawet ustepuje po chwili) Nawet na biegu jalowym. Dzwiek jakby sie cos w czajniku gotowalo. Nie ma tego problemu na benzynie. Co moze byc przyczyna ?? Katalizator ?

-gdy juz samochod zagrzeje i sie zatrzymam, puszcze sprzeglo na biegu jalowym to slychac glosno klekotanie (pewnie ze skrzyni), po wcisnieciu sprzegla klekot znika i ladnie slychac silniczek. Gdy samochod jest zimny to nie slychac tego ... co moze byc przyczyna ??
Sprzeglo bylo ponoc wymieniane niedawno.

-gdy uzywam przycisku do podnoszenia wszystkich szyb, to szyba kierowcy dochodzi do samej gory, po czym wraca sama na dol....

- co nalezy wymienic gdy reczny mi nie dziala i ponoc nawet nie odskakuje... (cos juz szukalem na ten temat ale nic konkretnego znalezc nei moglem)

-jak biore zakret w lewo to zaczyna mi szumiec, albo nawet lekko gruchotac w prawym przednim kole... lozysko czy przegub ??

bede wdzieczny za wszelkie info. wczesniej mialem same Hondy wiec w temat Audi dopiero sie wkrecam <czapa>

pozdr

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 23 lip 2008, 11:58

Witaj.
Po pierwsze należałoby się przywitać w dziale powitań, po drugie tzw. polskie ogonki należą do języka polskiego i należy ich używać - to niektóre z punktów Regulaminu.
basta85 pisze:-jezeli jezdze na gazie, to po przejechaniu ok 20 km , zaczyna dziwnie bulgotac wydech.
Nie mam pojęcia o co Ci chodzi :-/ Ale może to być woda ze spalania LPG w wydechu albo za uboga mieszanka i wypadające zapłony.
basta85 pisze:-gdy juz samochod zagrzeje i sie zatrzymam, puszcze sprzeglo na biegu jalowym to slychac glosno klekotanie (pewnie ze skrzyni), po wcisnieciu sprzegla klekot znika
Wydaje mi się, że to łożysko oporowe sprzęgła.
basta85 pisze:- co nalezy wymienic gdy reczny mi nie dziala i ponoc nawet nie odskakuje... (cos juz szukalem na ten temat ale nic konkretnego znalezc nei moglem)
Dział "Warsztat..." i wątek o regeneracji tylnych zacisków.
basta85 pisze:-jak biore zakret w lewo to zaczyna mi szumiec, albo nawet lekko gruchotac w prawym przednim kole... lozysko czy przegub ?
Raczej łożysko w prawym kole.
basta85 pisze:-gdy uzywam przycisku do podnoszenia wszystkich szyb, to szyba kierowcy dochodzi do samej gory, po czym wraca sama na dol.
Nie wiem ale o elektryce szyb też było sporo na forum.

pawcyk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 28 kwie 2008, 15:40
Lokalizacja: okolice KRK

Post autor: pawcyk » 25 lip 2008, 19:05

basta85, kolejny bezdasznik, bardzo miło <ok> ! Nie widzę nigdzie fotek audiczki. pochwal się albo powiedz gdzie są? ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga