Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6TD] Bezpiecznik świec żarowych

tomiv90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:57
Lokalizacja: Bartoszyce

[B3 1.6TD] Bezpiecznik świec żarowych

Post autor: tomiv90 » 30 lis 2007, 12:14

Witam! Powidzcie gdzie w Audi B3 1.6TD znajduje się bezpiecznik świec żarowych? bo ostatnit zaczął mi źle palić tzreba go długo kręcić na zimno i zaraz po rozruchu chodzi na 2,3 gary!.Szukałem pod maską ale nie widzę !!???

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 30 lis 2007, 12:28

Kurcze czytałe właśnie wykaz bezpieczników ( viewtopic.php?t=120 - tu go możesz znaleźć ) ale nie mogłem doszukać się takiego bezpiecznika.

Niech kolega sprawdzi za pomocą kontrolki czy do świec żarowych w chwili podgzrewania dociera prąd. Może któraś się przepaliła. Ja jak miałem uwaloną jedną to palił gorzej, ale po 2-3sek kręcenia zawsze odpalał. Jak padła mi kolejna to już męczyłem się parę minut żeby go odpalić.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2007, 22:16 przez Motostacja pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Części samochodowe online - Motostacja

tomiv90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:57
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: tomiv90 » 30 lis 2007, 12:34

przy właczniu stacyjki słychać takie tyknięcie a jak sprwdzić czy prąd dochodzi do świec-za pomocą próbówki 12v??

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 30 lis 2007, 12:38

Labiel pisze:W skrzynce bezpieczników jest jednak na pewno przekaźnik świec żarowych, to on powinien tak pstrykać przy wyłanczaniu się podgzrewania.
a mi swiece podgrzewaja sprawdzalem czy dostaja prad ale nic mi nie pstryka czym jest to spowodowane??tylko raz slyszalem to charakterystyczne pstryk wiec moge go miec walnietego?? jakie moge miec tego konsekwencje??grzeja mi 7sekund a na desce podswietlaja 30sekund
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 30 lis 2007, 12:51

U mnie jest to tak. Jest mroźny poranek. Przekręcam stacyjkę. Zapala się kontrolka. Jest zimno więc wyciągam ssanie. Kontrolka przygasa, wtedy odpalam samochód. Ponieważ mam wyciągnięte ssanie po odpaleniu kontrolka świec się nadal i będzie świeciła tak długo aż nie wcisnę ssania. Świece są jeszcze podgrzewane jakiś czas po odpaleniu auta. Potem słychać typowe pstryknięcie, może wiązać się to też z lekką zmianą obrotów bo wiadomo że podgrzewanie świec obciąża alternator. Po tym pstryknięciu świece nie są już podgrzewane. Zresztą jak potrzyma się przekręconą stacyjkę bez odpalania to po zgaśnięciu kontrolki podgrzewania po jakimś czasie powinniśmy też słyszeć to pstryknięcie.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 30 lis 2007, 13:08

no to ja mam inaczej na ssanie to mi wogole niereaguje a kontrolka rzadzi sie swoim prawem i obojetne czy wcisniete czy wyciagniete niezwraca na to uwagi az sie przejade zobaczyc a wracajac to podobno bezpiecznik od swiec zarowych jest obok bezpiecznikow bardziej na lewo taka puszka ja to mam labiel a niewiesz kurcze ktory toten czujnik cisnienia w czasie jazdy ten o.9??gdzie on jest??z gory dzieki
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

tomiv90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:57
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: tomiv90 » 30 lis 2007, 13:23

to już mmniej więcej wszysyko wiem ale jak okażę sie że bezpiecnik świec jest dobry to w jaki sposób mam sprawdzić która ze świec jest przpalona???

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 30 lis 2007, 13:33

miernikiem najlepiej probierka niezawsze laczy
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 30 lis 2007, 14:50

U mnie w 1Z bezpiecznik świc jest w skrzynce bezpiecznikow na samym rogu metalowa blaszka 80A. A w TD jak nie ma w skrzynce to pewnie bedzie gdzieś w komorze w plastikowej obudowie blaszka wielkości około 5cm.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 30 lis 2007, 17:02

Czujniki ciśnienia oleju są zaraz przy filtrze oleju, są tam oba, tak przyjamniej jest u mnie. Wiem że niektórzy mogą też mieć tak że jeden czujnik jest zaraz przy filtrze, chyba właśnie ten 0,9 a drugi w głowicy ten 0,3. Teraz nie powiem jakie mają kolory, bo nie pamiętam, jest to napewno na forum bo już nie raz to widziałem, ale trochę się śpieszę. Później to znajde jeśli byłyby z tym problemy.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 30 lis 2007, 17:10

Labiel pisze:Czujniki ciśnienia oleju są zaraz przy filtrze oleju, są tam oba, tak przyjamniej jest u mnie. Wiem że niektórzy mogą też mieć tak że jeden czujnik jest zaraz przy filtrze, chyba właśnie ten 0,9 a drugi w głowicy ten 0,3. Teraz nie powiem jakie mają kolory, bo nie pamiętam, jest to napewno na forum bo już nie raz to widziałem, ale trochę się śpieszę. Później to znajde jeśli byłyby z tym problemy.
jakbys mogl to bardzo bym cie prosil ja z tego co widze mam jeden czujnik w filtrze oleju ale jesli to ten to mi to potwierdz silnik mam bez turbiny wiec moze jest inaczej.....bo mam tez jakis kabelek uciety i nie wiem wlasnie czy nie z tego czujnika ,,0.9" bo na wolnych obrotach mi nie swieci tylko powyzej 2tys.z gory dzieki
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 30 lis 2007, 17:27

Właśnie czytałem książkę o Dieslach które są u nas i pisało tam że w przypadku Dieslów z turbodoładowaniem jest czujnik 0,9 a bez jest to czujnik 1,4bara, ale co do kolorów to nie mogłem nigdzie tego doczytać. Wrócę od dziewczyny to znajdę, a jak nie to jak starszy wróci to skocze do garażu i wszystko ci podam bo starszy ma w pasiaku właśnie 1,6D.

Jeśli mówisz że masz obcięty ten przewód to sprawdź to dokładnie, czujnik musi być połączony przewodem.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
meno8877
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 lis 2007, 14:15
Lokalizacja: ciechanów

Post autor: meno8877 » 30 lis 2007, 17:41

Labiel pisze:Właśnie czytałem książkę o Dieslach które są u nas i pisało tam że w przypadku Dieslów z turbodoładowaniem jest czujnik 0,9 a bez jest to czujnik 1,4bara, ale co do kolorów to nie mogłem nigdzie tego doczytać. Wrócę od dziewczyny to znajdę, a jak nie to jak starszy wróci to skocze do garażu i wszystko ci podam bo starszy ma w pasiaku właśnie 1,6D.

Jeśli mówisz że masz obcięty ten przewód to sprawdź to dokładnie, czujnik musi być połączony przewodem.
no wlasnie tylko ja mam elektryke troche pomieszana i dojscie wszystkich tych obcietych kabli ktory do czego to koszmar auto alarm odlaczony odciecie zaplonu tez mi wisi luzem a ten kabelek o ktorym wspominalem idzie wlasnie obok tego drugiego co jest podpiety do czujnika od filtra z tym ze ten jest podlaczony takze naprawde wielkie podziekowania dla ciebie jak jakos sie dowiesz ktory to jest od tych wysokich obrotów takze czekam i z gory dziekuje....
LOS VATOS LOCOS dla ciebie dziubek i audiczki

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [B3 1.6TD] Bezpiecznik świec żarowych

Post autor: Mobilek » 30 lis 2007, 21:49

tomiv90 pisze:Witam! Powidzcie gdzie w Audi B3 1.6TD znajduje się bezpiecznik świec żarowych? bo ostatnit zaczął mi źle palić tzreba go długo kręcić na zimno i zaraz po rozruchu chodzi na 2,3 gary!.Szukałem pod maską ale nie widzę !!???
Witam
bezpiecznik od świec w naszych dieselkach jest przykręcony do przekaźnika świec, i znajduje się pod plastikowym podszybiem. Przekaźnik posiada funkcję informowania o spalonym bezpieczniku (miga lampka kontrolna podgrzewania świec po włączeniu zapłonu).
Dołączam rysunek gdzie tego szukać.
pozdro

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 30 lis 2007, 22:07

meno8877, odpowiedź na twoje pytanie umieściłem w tym temacie:

posting.php?mode=reply&t=644

Tam też jest temat o czujnikach oleju, więc będzie lepiej jak tam będzie odpowiedź, potzrebujący będzie mógł łatwiej ją znaleźć. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-11-30, 22:17 ]
Mobilek a ja myślałem że przekaźnik jest w skrzynce bezpieczników :-/ Jak to człowiek uczy się całe życie.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga