Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 Diesel] Chłodnica

ODPOWIEDZ
uolesia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2007, 11:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

[B3 Diesel] Chłodnica

Post autor: uolesia » 05 wrz 2007, 17:02

Przecieka mi chłodnica, probowalismy juz wszystkiego. Mechanik mi powiedział ze trzeba bedzie zalozyc nowa. I ze nowa bedzie kosztowac ok 300 zl plus za wymiane 30zl.Ja patrzylam ceny chlodnic w Internecie i sa o wiele nizsze. Przecietnie do audi 80 B3 ceny wahaly sie od 130 do 200 zl. Tylko ja mam diesla i nie wiem czy to musi byc jakis specjalny typ chlodnicy do tego typu silnika czy nie. Przy tych chlodnicach nic o dieslu nie pisali a ja jestem laikiem jesli chodzi o to co znajduje sie pod maska samohodu :-P
Sadze ze mechanik zobaczyl dziewczyne, ktora nie ma zielonego pojecia o samochodach i stwierdzil ze to super okazja by kogos naciagnac :evil: a moze sie myle :roll:
W kazdym badz razie pomozcie :->
Pozdrawiam i z góry dzieki ;-)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2007, 20:36 przez uolesia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
foxbat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 614
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: foxbat » 05 wrz 2007, 20:08

niestety, chłodnice do diesli są większe niż do silników benzynowych, no i przez to droższe... z drugiej strony 300zł za chłodnice to jeszcze nie taka tragedia...

rozumiem że ta diagnoza że przecieka chłodnica jest 100% pewna? czasem okazuje się że to był wąż sparciały tuż przy chłodnicy...

poszukaj tu na forum w dziale ogłoszenia ludzi, który sprzedają duże ilości części - może ktoś coś będzie miał
Jest: Coupe Typ85. Było: Audi 80B4 2.3E NG 133KM, Audi 80B2 1.6D JK 54KMhttps://audi80.pl/images/bykom_stop.gif

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 05 wrz 2007, 20:28

Chłodnice do diesla niestety się różnią i są większe i droższe i wydajniejsze niż w benzyniakach.Moja miała kilka miesięcy i też pociekła.Pękła gumka uszczelniająca na poziomych rurkach.Nalałem w tym miejscu klej (aluminium w płynie) nazywa się Epoxy i jest dwuskładnikowy i schnie po godzinie i trzyma mocno.Cena-16pln.Póki co trzyma i jest to najtańsze rozwiązanie. ;-)

uolesia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2007, 11:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: uolesia » 06 wrz 2007, 09:47

Wielkie dzieki sprobuje z tym klejem a jak nie wyjdzie to tzreba bedzie troche pieniazków wydac :cry: pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 06 wrz 2007, 15:09

Ja też mam Diesla, wprawdzie 1,6TD, ale chłodnica ta sama co u Ciebie, największa w tym modelu, pasuje do Diesli 1,6D, 1,6TD, 1,9D oraz do silników 2,3 benzyna. Też mnie przerażały ceny chłodnic rzędu 350zł, ale na Allegro udało mi się kupić nowiutką chłodnicę za 200zł. Jeżdżę na niej i jest spoko. Założenie nie jest problemem, u dołu jest mocowana na dwie śruby do belki, u góry kolejne dwie śrubki. Do tego trzeba najpierw odkręcić wentylatory, ale to trzy śrubki na samym wierzchu, na dole niczego się nie wykręca, wystarczy całość wysunąć do góry. Namawiam na nową chłodnicę, bo zaoszczędza to problemów, nerwów i de facto pieniędzy, bo będziesz kleić, naprawiać, a potem i tak wymienisz na nową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga