Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TD AAZ] Ciśnienie oleju zaświeca się.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 30 maja 2012, 14:08

bebok, tu masz 1Z i u Ciebie styk "W" w alternatorze nie jest wykorzystywany. Obroty "są widziane" poprzez ECU.

Jakie masz kolory czujników?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 04 cze 2012, 01:02

Prawdopodobnie jakiś majster załozył zegarki z V6 - podłóż na próbę z diesla lub jakiejkolwiek R4

borysek90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:20

Post autor: borysek90 » 25 mar 2013, 18:25

Witam ja też mam pytanie dotyczące kontrolki oleju,a mianowicie.Niedawno zmieniałem olej i narazie jest pełen stan.Ale przy zapłonie gdy włączają się na desce kontrolki od oleju,płynu i jeszcze trzecia(nie pamiętam już jaka)to po odpaleniu dwie gasną momentalnie,a kontrolka od oleju jeszcze się świeci i gaśnie po około 4 sekundach.Powiedzcie czy tak musi być,czy coś tam się dzieje?

Demolka86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2013, 08:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Podczas jazdy zapala się ciśnienie oleju

Post autor: Demolka86 » 12 kwie 2013, 09:24

Witam wszystkich fanów 80. Mam problem z kontrolką ciśnienia oleju. Podczas jazdy zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju i syrena wyje. Gaszę silnik na chwilę i zapalam go. Kontrolka gaśnie a ja jadę dalej. Po czym za pala się znowu. Gaszę silnik , czekam i jadę dalej. Dzieje mi się tak średnio co 500 km prze spokojnej jeździe na autostradzie najczęściej. Byłem z tym u mechanika. Wymienił mi wszystkie czujniki na silniku. Mierzył ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku. I wszystko jest ok. Samochód ma przejechane 300 tyś zaczynają zegary świrować bo prędkościomierz czasami mi nie pokazuje prędkości a zegar się spóźnia o parę minut w skali miesiąca ( liczniki beż obrotomierza ) stwierdziliśmy że to wina zegarów. Więc kupiłem młodsze zegary 160 tyś przebiegu i jest jeszcze gorzej. Olej świeci się cały czas. Nie wiem co mam o tym myśleć. Mogę to lekceważyć i jechać dalej? co to może być? jaka usterka?

Awatar użytkownika
binekbnk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 149
Rejestracja: 05 wrz 2012, 22:48
Lokalizacja: Sidra BSK

Post autor: binekbnk » 13 cze 2013, 12:27

Miałem kiedyś Passata 1.9TD silnik był po kompletnym remoncie który za mojej kadencji był robiony, po jakichś 8 tys. km. zaczęło się... Migająca i brzęcząca kontrolka oleju, w wybranym zakresie obrotów, już nie pamiętam dokładnie jakim, obstawiałem, że coś przy remoncie poszło nie tak, ale po zmierzeniu ciśnienia oleju na zimnym i ciepłym silniku było wszystko w porządku, więc wymieniłem czujniki, problem nie ustępował, silnik i instalacja wszystko było w porządku, a problem naprawdę denerwował bo wycie na 5 biegu zaczynało się tuż przed 100km/h, pozostała jedna rzecz do wymiany, zegary, więc pożyczyłem od koleżki za tydzień czasu zegarki i problem ustąpił od razu po wymianie, zatem możesz spróbować podmienić zegary być może problem ustąpi. <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga