Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Dziwny przypadek AZZ

ODPOWIEDZ
cinek1311
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2013, 09:00
Lokalizacja: Łaskarzew

[B4] Dziwny przypadek AZZ

Post autor: cinek1311 » 03 sie 2014, 19:21

Witam

Ostatnio postanowiłem sprawdzić ile wyciągnie moje B4 z 1.9 TD
Rozpędziłem je do 170 km/h i zaczęły sie cyrki najpierw samochód stracił moc po chwili zapaliły sie wszystkie czerwone kontrolki na desce a chwile po tym eksplodowała mi nagrzewnica i do środka wleciała ogromna ilość pary wodnej. Po doholowaniu do domu ominolem nagrzewnice i zalałem go płynem chłodniczym oraz odpowietrzyłem samochód z trudem zapalił zostawiłem go pracującego na około godzinę żeby zobaczyć czy nic sie nie dzieje w miedzy czasie dostrzegłem że nie włącza sie wentylator i okazało sie ze to przekaźnik pierwszego biegu wentylatora wymieniony i działa samochód pracował normalnie choć na początku trochę nie równo. I teraz co może być przyczyną że samochód obecnie ciężko pali i zaczeła stukać szklanka (chociaż nie cały czas).
Dzis zrobiłem nim trasę 200km Moc ma taką jaką miał lecz na zimnym ciężko pali i ta szklanka czy może byc to wina przegrzanego silnika?

Awatar użytkownika
neoxpl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 24 lut 2012, 19:03
Lokalizacja: DLB
Kontakt:

Post autor: neoxpl » 04 sie 2014, 12:07

Mozliwe ze poszla uszczelka pod glowica i cisnienie z cylindrow poszło w uklad chlodzenia a ze u ciebie najsłabszym ogniwem byla stara nagrzewnica wiec strzeliła, bo nie powinna strzelic jesli by byla w dobrym stanie powinnien poscic kork w zbiorniku wyrownawczym plynu. sprawdzaj jak zachowuje sie plyn w zbiorniczku i twardosc wezy ukladu chlodzenia.

cinek1311
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2013, 09:00
Lokalizacja: Łaskarzew

Post autor: cinek1311 » 05 sie 2014, 10:22

układ chłodzenia działa obecnie dobrze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga