Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6 RA/SB 80KM] Nie świecą się kontrolki świec żarowych

ODPOWIEDZ
jamakazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2013, 20:39
Lokalizacja: Świętochów

[B3 1.6 RA/SB 80KM] Nie świecą się kontrolki świec żarowych

Post autor: jamakazi » 12 lis 2013, 21:55

Witam
Po długich poszukiwaniach na google.pl i na forum zwracam się do Was po pomoc.
Pojawił się problem w postaci braku świecenia się kontrolek świec i braku grzania świec.
Po oględzinach silnika dostrzegłem urwany bazowy kabelek, znalazłem również czujnik temperatury bez jakiego kolwiek kabelka.

I tu najciekawsze.
Na zimnym silniku po podłączeniu tego kabelka do czujnika kontrolki się nie świecą ale po dotknięciu go do masy kontrolki się pojawiają i świece grzeją.
czujnik jest moim zdaniem sprawny, ponieważ przylutowałem do niego kabelek i podłączyłem do niego kabel od drugiego (na turbinie) który daje sygnał na wskaźnik temperatury. Temperaturę wskazał( oczywiście na ciepłym silniku).

Czy może być to wina sterownika świec który jest umiejscowiony pod kierownicą?

n0n3

Re: Nie świecą się kontrolki świec żarowych

Post autor: n0n3 » 06 gru 2013, 15:08

Witam.
jamakazi pisze: Po oględzinach silnika dostrzegłem urwany bazowy kabelek, znalazłem również czujnik temperatury bez jakiego kolwiek kabelka.
W jakim miejscu jest ten czujnik?
U mnie czujniki temperatury są 3 "przy silniku" (jeżeli dobrze pamiętam)
1. na turbinie, który steruje bezpośrednio pompką "chłodzącą" turbinę.
2. na bloku z tyłu silnika (i stamtąd mam pokazywana temperaturę na liczniku)
3. na chłodnicy, który steruje bezpośrednio dmuchawą

Poza tymi przy filtrze oleju mam 2 czujniki ciśnienia oleju oraz czujnik w zbiorniczku płynu chłodniczego.
jamakazi pisze: czujnik jest moim zdaniem sprawny, ponieważ przylutowałem do niego kabelek i podłączyłem do niego kabel od drugiego (na turbinie) który daje sygnał na wskaźnik temperatury. Temperaturę wskazał( oczywiście na ciepłym silniku).
Niebardzo rozumiem jak zostało to podłączone. Z tego co zrozumiałem to do czujnika został przylutowany kabelek sterujący pompa chlodzenia turbo?

1. Bezpiecznik w sterowniku sprawdzony?
2. Kabel od sterownika do świec jest cały/nieuszkodzony?
3. Prąd dochodzi do sterownika?
4. Po przekręceniu stacyjki sygnał dochodzi do sterownika?

jamakazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2013, 20:39
Lokalizacja: Świętochów

Post autor: jamakazi » 21 maja 2014, 22:52

Witam serdecznie.
Przepraszam że wyciągam temat z dna ale pojawił się inny problem.
Normalnie jest tak że na zimnym silniku samochód ładnie świece podgrzeje, odpali i po jakimś czasie przez chwilę mrugają kontrolki silnika i świec i gasną.
Jednak ostatnio zdarza się że podgrzeje świece, potem te kontrolki zaczynają mrugać lecz nie przestają czego efektem staje się rozładowanie akumulatora.
Korzystając z miernika stwierdziłem iż podczas mrugania kontrolek świece dostają ok.8 V tak jak i na wyłączonym zapłonie.
nie przestają mrugać dopóki nie rozładują akumulatora.
jak rozładują i odpalę "na kable" to potem jest już ok. i wszystko wraca do normy.

Co może być przyczyną zaistniałej sytuacji i czy ktoś ma dostęp do info o mruganiu tych kontrolek, bo gdzieś kiedyś na forum wyczytałem że układ ten ma jakiś system informowania o awarii w układzie grzania świec.

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 30 maja 2014, 13:21

Na 99% uszkodzony przekaznik sterujacy, w skzynce bezp, albo zwarcie na kablach sterujacych przekaznika pradowego,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga