Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Brak napięcia na pompie paliwowej

ODPOWIEDZ
prvsek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2018, 13:23
Lokalizacja: Wałbrzych

[B4 1.9 1Z] Brak napięcia na pompie paliwowej

Post autor: prvsek » 06 cze 2018, 14:39

Witam. Mam problem z odpaleniem samochodu. Wcześniej (jeszcze pare miesięcy wstecz) problem istniał jedynie przy niższych temperaturach, przy wyższych odpalał od razu, niestety teraz problem pojawia się zupełnie niezależnie od temperatury, odpala kiedy chce (niestety częściej nie odpala). Jeżeli natomiast już raz się uda (na plaka) to cały dzień wszystko działa już bez problemu, sytuacja zmienia się dopiero następnego dnia. Zauważyłem, że powodem jest brak dopływu paliwa do pompy przy próbie odpalenia. Podając bezpośrednio przewodem napięcie z aku na zaworek pompy paliwowej samochód odpala od strzała bez żadnego plaka, więc wydaje mi się, że problemem może być jakiś czujnik. Czy wie ktoś co to za czujnik, bądź jaka może być inna przyczyna zaistniałej sytuacji? :( :(
z góry dziękuje

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Re: Brak napięcia na pompie paliwowej

Post autor: Tomcionerwus » 06 cze 2018, 20:12

prvsek pisze:Witam. Mam problem z odpaleniem samochodu. Wcześniej (jeszcze pare miesięcy wstecz) problem istniał jedynie przy niższych temperaturach, przy wyższych odpalał od razu, niestety teraz problem pojawia się zupełnie niezależnie od temperatury, odpala kiedy chce (niestety częściej nie odpala). Jeżeli natomiast już raz się uda (na plaka) to cały dzień wszystko działa już bez problemu, sytuacja zmienia się dopiero następnego dnia. Zauważyłem, że powodem jest brak dopływu paliwa do pompy przy próbie odpalenia. Podając bezpośrednio przewodem napięcie z aku na zaworek pompy paliwowej samochód odpala od strzała bez żadnego plaka, więc wydaje mi się, że problemem może być jakiś czujnik. Czy wie ktoś co to za czujnik, bądź jaka może być inna przyczyna zaistniałej sytuacji? :( :(
z góry dziękuje
no to jest proste jak dajesz na zaworek pompy paliwowej plus z akumulatora tzn ze cos szwankuje z kabelkiem co idzie bezposrednio z ecu do zaworka. sprawdz ten kabelek z oczkiem moze gdzies jest przerwa...

prvsek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2018, 13:23
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brak napięcia na pompie paliwowej

Post autor: prvsek » 14 cze 2018, 19:35

Wymieniłem któryś z przekaźników, bo akurat miałem 1 nowy. Problem zniknął na 3 dni. Niestety znów jest to samo a teraz nawet przez podanie plusa z aku na zaworek nie odpala :o

Tomcionerwus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:42
Imię: tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: ZAWIERCIE

Re: Brak napięcia na pompie paliwowej

Post autor: Tomcionerwus » 15 cze 2018, 12:52

prvsek pisze:Wymieniłem któryś z przekaźników, bo akurat miałem 1 nowy. Problem zniknął na 3 dni. Niestety znów jest to samo a teraz nawet przez podanie plusa z aku na zaworek nie odpala :o
Aha. To jesli nieodpiales orginalnego kabelka co idzie na zaworek,a podales plusa z akumulatora to zrobiles duzy blad... Wtedy mogles uszkodzic ecu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga