Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 APR] czujnik polozenia walu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Johnny208
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2015, 15:04
Lokalizacja: Polska

[B4 2.8 APR] czujnik polozenia walu

Post autor: Johnny208 » 13 mar 2015, 22:06

Witam
Jestem w trakcie swapu z aah na apr i problem jest taki, wiazka podlaczona komp ogarniety i został czujnik polozenia walu kupilem nowy i jie mam miejsca gdzie go wsadzic czy musi byc pod niego jakas specjalna ppdstawka czy cos bo w zadne otwory w nloku jie pasuje
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 12:58 przez Johnny208, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
c-l-s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 24 kwie 2014, 00:53
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: c-l-s » 02 sie 2015, 14:56

przy okazji skorzystam z tego tematu:
silnik 2.6 v ABC
co to za czujnik który jest nad zebami koła zamachowego i jak go ustawic bo ma ma "fasolki"?? metoda prób i błedów czy bez znaczenia
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 20:42 przez c-l-s, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4675
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 02 sie 2015, 20:55

c-l-s pisze:co to za czujnik który jest nad zebami koła zamachowego i jak go ustawic bo ma ma "fasolki"?? metoda prób i błedów czy bez znaczenia
Są specjalne narzędzia zobacz na stronie 28 (wg. numeracji na "kartkach"): http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_150.PDF Jedno to blokada wału jak do zmiany rozrządu a drugie to właśnie do ustalania miejsca tego czujnika.

Johnny208, wsadziłeś chociaż koło zamachowe z silnika APR albo AAH? Bo słyszałem że niektórzy potrafią wsadzić koło z AAH a później się dziwią czemu nie chce odpalić.

Jak nie znajdzie otworu to można kupić koła 60-2 do montowania z przodu silnika.

Awatar użytkownika
c-l-s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 24 kwie 2014, 00:53
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: c-l-s » 06 sie 2015, 00:57

a jakie sa objawy zle ustawionego czujnika?i jakie moga byc konsekwencje?.. spadek mocy wieksze spalanie??
ustawilem tak na oko po srodku i zapala niby lepiej niz kiedys(kiedys musial przekrecic z 2-3 razy) ale teraz zdarzyl mu sie jakis strzał nie iwem czy w wydech czy dolot
narazie robie wydech bo stary musialem ciac zeby wyjac skrzynie :( zdechł mi torsen ;(
/ps z ciekawosci znalazlem firme ktora dorobila by mi tego slimaka na tylna os i 1200zł :O z butuch ich wydarło;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga