Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AAH] Eksploatacja - wymiana uszczelek misy olejowej

Wszystko co tyczy się silników V6
Zablokowany
szuszek83

[AAH] Eksploatacja - wymiana uszczelek misy olejowej

Post autor: szuszek83 » 14 sie 2008, 17:42

witam! mam pytanko, jezeli ktos juz to robil samemu, prosze o kilka wskazówek, czy duzo jest pracy przy wimianie tych uszczelek? do dolnej pokrywy nie ma problemu sie dostac, ale gorna czesc misy jest czesciowo zakryta przez belke? prosze o jakies rady, jak najlatwiej to zrobic, czy odkrecac belke, czy odkrecic slinik na poduszkach i uniesc go? czy szkoda czasu i wymienic te uszczelki w warsztacie samochodowym?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 15:05 przez szuszek83, łącznie zmieniany 1 raz.

kebor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2008, 10:48

[b4 ahh 2.8] wymiana uszczelek

Post autor: kebor » 16 sie 2008, 13:43

odkręć belke pod spodem tylko 2-e śruby i opada z 15 cm to wystarczy na wyjęcie miski od tego zacznij

szuszek83

Post autor: szuszek83 » 17 sie 2008, 14:46

a czy jak odkrece te sruby, musze jakos zabezpieczyc sie, czy jak bede pozniej chcial ją skrecic to bedzie mozna skecic ja tak samo jak sie rozkrecalo? czy nie zmien swojej pozycji belka? jutro sie przymierzam do zmiany, dlatego wole sie upewnic?:) bo wydaje mi sie ze z odkreceniem gornej misy olejowej od komory silnika nie bedzie problemu?!

kebor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lip 2008, 10:48

[b4 ahh 2.8] wymiana uszczelek misy olejowej

Post autor: kebor » 18 sie 2008, 15:52

nie zmieni sie położenie ,póżniej lewarkiem hydraulicznym do góry i musi pasować cała belka robiłem to w zeszłym tygodniu i było spoko , auto miałem postawione na koziołkach z przodu żeby sie można było wsunoć pod nie bo zmieniałem pompe oleiowom

szuszek83

Post autor: szuszek83 » 25 sie 2008, 07:44

dzieki, uszczelki wymienione.. :)

Zablokowany

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga