Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Cabriolet 2.6 V6] Głośna praca wydechu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Audi Cabriolet 2.6 V6] Głośna praca wydechu

Post autor: quick » 05 lis 2010, 06:25

Witam,

Mam następujący problem, który ma miejsce już od dawna, jednak dopiero ostatnio zauważyłem pewną zależność. Chodzi o głośną pracę wydechu. Mam na myśli bass a nie "klekotanie" itp. Mechanik mówi, że to taka specyfika wydechu, jednak nie wiem czy jest to tak do końca, ponieważ jeden z użytkowników tego forum (ATLAS) ma taki sam wydech jak ja i nie narzeka na to co ja. O co dokładnie chodzi?

Opis sytuacji ma miejsce na trasie dom->praca->dom.

Zauważyłem, że po wyjechaniu rano z garażu (temp. w nim ok. 18 st. C) i ujechaniu kilku/kilkunastu kilometrów (bez stania w korku) praca wydechu jest ewidentnie głośniejsza niż na początku drogi. Obroty silnika są ok, nie falują, licznik na to nie wskazuje. Natomiast po 8 godzinach stania na dworze (czyli temp. mniejsza niż wspomniane wyżej 18 st. C) wydech staje się dopiero głośniejszy pod koniec drogi powrotnej kiedy mogę się rozpędzić, ponieważ większość czasu stoję w korkach.. Wniosek jest taki, że jadąc a nie stojąc w korku wydech zaczyna pracować głośniej emanując w eter bass. Wczoraj stałem w korku 45min. i wydech nie zaczął pracować głośno do momentu aż zacząłem jechać normalnie. Wg. mnie temp. nagrzania (czegoś..) ma wpływ na głośniejszą pracę. Wie ktoś co może być przyczyną? Czy może to być wina tłumika środkowego? (katalizator był wymieniany rok temu na nowy, tak samo i wydech. Mam wrażenie, że wówczas było tak samo..)

Wie ktoś o co może chodzić?

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 05 lis 2010, 20:10

Ja miałem tak samo jak zamiast końcowego tłumika założyłem rurę, im silnik bardziej się rozgrzewał tym głośniej beczło, więc to może być zależne od tłumika końcowego.

maniek887
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 19 lip 2009, 16:46
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: maniek887 » 06 lis 2010, 14:48

a ten wydech zakładałeś oryginalny czy jakiś zamiennik??

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 23 wrz 2011, 11:09

Potrzebuję zakupić tłumik środkowy. Nigdzie w sklepach go nie ma. Jaki można zastosować tłumik środkowy aby podszedł do auta?

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 23 wrz 2011, 17:52

Załóż tłumik przelotowy w miejsce Kata i powinno to pomuc ;-)

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 23 wrz 2011, 20:04

Łopatologicznie mówiąc namieszało sie w bebechach wydechu, a stawiałbym na najstarszą część wydechu bądź którys z zamienników. Często u mnie w warsztacie spotykam sie z takim efektem, czasem nawet klienci skarżą się, że po wymianie tłumika na nowy zamiennik słyszą 'dziwne' dźwięki.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 23 wrz 2011, 22:26

Piotrek, mogę Ci odsprzedać mój oryginalny tłumik środkowy. W razie co pisz/dzwoń. Mam dokładne fotki sprzed tygodnia.

Awatar użytkownika
gryfi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 16 cze 2010, 23:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: gryfi » 23 wrz 2011, 22:51

wydech zawsze robi się głośniejszy po rozgrzaniu - zauwazyłem to w moich autach ze zmodyfikowanymi wylotami- jest bardziej "soczysty" i basowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl