Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AAH] nazewnictwo dla uszczelki i wężyka

Wszystko co tyczy się silników V6
Zablokowany
pimpam

[AAH] nazewnictwo dla uszczelki i wężyka

Post autor: pimpam » 10 wrz 2010, 19:26

Witam koledzy mam pytanie, czy ktoś z was możne podać mi prawidłową nazwę takiej uszczelki znajdującej się z tyłu lewej głowicy pod takim okrągłym metalowym dekielkiem, bo cieknie mi stamtąd delikatnie olej i chciałbym ją wymieni. Znajomy mechanik powiedział mi, że mam pytać w sklepie o zaślepkę wałka rozrządu, tylko jakoś w żadnym sklepie z częściami nie wiedzą o co mi chodzi gdy mowie, co powiedział mi ów mechanik, dlatego was proszę o pomoc i dziękuje z góry za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 12:13 przez pimpam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 10 wrz 2010, 19:35

Po stronie kierowcy bo to jest lewa głowica jest uszczelniacz taki sam jak za kołem rozrządu.
Po stronie pasażera strona prawa jest oring po zaślepką.

pimpam

Post autor: pimpam » 10 wrz 2010, 19:58

No tak pomyliłem się w tym co pisałem, to jest w głowicy po lewej stronie strojąc przodem do silnika czyli tj pisałeś po stronie pasażera, mhm więc tą zaślepkę wyjmuje i tam jest oring i to jego wymieniam, no tak a ja dzięki mechanikowi szukałem całości (oring i zaślepki) dlatego nie moglem tego nigdzie znaleźć. Więc o co mam prosić gościa w sklepie, tzn jaki oring, do czego, pod co dokładnie żeby już nieporozumień nie było.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 10 wrz 2010, 20:25

Oring zaślepki wałka rozrządu. Nie pamiętam wymiarów. Najlepiej jest zdjąć stary i z nim iść do sklepu.

pimpam

Post autor: pimpam » 10 wrz 2010, 20:52

Oki dzięki śliczne teraz to już wiem wszystko, a gdyby ktoś znał wymiary tego oringu to prosiłbym o podanie. Dziękuję raz jeszcze za pomoc.

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 10 wrz 2010, 23:21

pimpam pisze:uszczelki znajdującej się z tyłu lewej głowicy pod takim okrągłym metalowym dekielkiem, bo cieknie mi stamtąd delikatnie olej i chciałbym ją wymien
Zrób to jak najszybciej nie chce cie straszyć ale mnie posypał się ten oring, olej kapie prosto na wydech i miałem pożar pod maska. Taka mała ciekawostka nie wiem jak w AAH ale w ABC później zaślepkę i oring zastąpiono śrubą.

pimpam

Post autor: pimpam » 10 wrz 2010, 23:45

No ja pożaru nie chce hehe :mrgreen: dlatego chce to wymienić i mieć święty spokój, no mógł to zrobić mój znajomy mechanik co mi uszczelki pod głowicami robił no ale stwierdził, że zapomniał, no ale zapomniał mi tez o tym powiedzieć, połapałem się jak auto w garażu zostawiłem i zobaczyłem na drugi dzień plamki oleju.

Zdjąłem tą zaślepkę i to chodzi o ten gumowy pierścień wciśnięty na tą zaślepkę tak?no bo w sumie nic więcej tam nie ma :mrgreen:

Obrazek

Jak widać u mnie był pęknięty ten oring.


Korzystając jeszcze z okazji, że jesteśmy przy zaślepce to mam jeszcze jedno pytanie. Otóż zaraz obok zaślepki wychodzi taki wężyk.

Obrazek

No i przy wymianie oringu zauważyłem, że u mnie drugi koniec tego wężyka nie jest do niczego podłączony.

Obrazek

Więc moje pytanie jest następujące, czy tak ma być czy znów mechanik o czymś zapomniał i nie podpiął?

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 11 wrz 2010, 16:45

pimpam pisze:Korzystając jeszcze z okazji, że jesteśmy przy zaślepce to mam jeszcze jedno pytanie. Otóż zaraz obok zaślepki wychodzi taki wężyk.



No i przy wymianie oringu zauważyłem, że u mnie drugi koniec tego wężyka nie jest do niczego podłączony.



Więc moje pytanie jest następujące, czy tak ma być czy znów mechanik o czymś zapomniał i nie podpiął?
Jest to odma i powinna być wpięta w plastikowy korpus przykręcany do przepustnicy z drugiej pokrywy idzie identyczny "wężyk" i albo go mechanik zapomniał podpiąć albo się połamał na drugim końcu powinna być identyczna "spinka" jak przy pokrywie.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 11 wrz 2010, 17:29

Albo ktoś zrobił sobie wolną odmę... Jeśli tak jest to sprawdź czy miejsce gdzie był podłączony ten wąż jest zaślepione bo może lewe niefiltrowane powietrze ciągnąć.

pimpam

Post autor: pimpam » 11 wrz 2010, 19:02

siwusek216 pisze:Jest to odma i powinna być wpięta w plastikowy korpus przykręcany do przepustnicy z drugiej pokrywy idzie identyczny "wężyk"
Tak dokładnie właśnie wróciłem z garażu i tak na chłopski rozum rzuciłem okiem na drugą stronę silnika i zobaczyłem taki sam wężyk, i tu znów racja wężyk był połamany ale trochę go zreanimowałem i wcisnąłem w ten plastikowy korpus. Także teraz już powinno być wszystko dobrze. Dziękuje wszystkim za pomoc ;-)

Awatar użytkownika
Barti-1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 11 lis 2007, 09:47
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: Barti-1 » 02 lut 2012, 19:53

Witam.
Odswieżam temat gdyż mam problem z wyciekiem oleju na kolektor wydechowy własnie z tej pokrywki od czujnika halla, który u mnie znajduje sie na lewej głowicy. Dzis mechanik wymienił mi ten zimering ale dalej kapie ( na szczescie nic mnie nie skasował bo powiedział, ze nie naprawił ). Wszystko robił na dotyk gdyz dostep tam jest bardzo ograniczony. Nie bardzo wiem co mam robic, jak zlikwidowac ten wyciek. pomózcie panowie bo mocno mi sie dymi spod maski kiedy kapnie olej. Czy tam jest jeszcze jakies miejsce, z którego może kapac olej?
Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 02 lut 2012, 21:27

mi tak kiedyś ciekło i się okazało że szpilka kolektora przebiła się ale to przypadek 1=10000 :-/

Zablokowany

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl