Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Po umyciu samochodu źle odpala i jeździ na PB

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[ABC] Po umyciu samochodu źle odpala i jeździ na PB

Post autor: sebco » 05 paź 2011, 22:46

Witam
W weekend umyłem samochód myjką ciśnieniową. Samochód lekko stał przodem w dół. Po umyciu samochód nie chciał od strzała odpalić ale kilka razy pokręcic rozrusznikiem. Nie chciał wejść na obroty. Na LPG jest OK.
Samochód jak zimny potrafi nawet zgasnąć po uruchomieniu. Zachowuje sie jakby nie miał odpowiedniego ciśnienia paliwa. Dając mu buta w podłogę ma chwilowe zachwianie i za chwilę się wkręca na obroty ale nie żwawo, gorzej jak na LPG. Wydaje mi się też że pompa paliwa jakby ciszej pracuje inaczej niż do tej pory. Zawsze był taki stuk i pompowanie po przekrceniu kluczyka a teraz nie ma tylko ciche pompowanie.
Zastanawia mnie czy mogłem wlać wodę do baku przez odpowietrznik który jest pod korkiem paliwa.Jak samochód odpala na ciepłym i przekręcę kilka razy kluczyk to jest w miarę OK przy rozruchu, ale wkręcanie i przyspieszenie nie takie jak powinno być.
Dodam że pompę wymianiałem 2 razy od zakupu samochodu. Pierwsza zamiennik 4max trafiło ja po 1roku. Druga orginał BOSCH jeżeli to też teraz pompa to po 1,5roku
Nie ma opcji abym coś zalał elektroniki z resztą na LPG jest OK.

Przydała by się pompa na podmianę!

scob
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 15 mar 2008, 00:16
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: scob » 05 paź 2011, 23:15

nie ma opcji, ale cewki są zaraz za chłodnicą i właściwie na wierzchu..
Dolej zupy (sprawdzisz swoją teorię o wodzie w zupie), przejedź 100Km (wysuzysz cewki) - będzie dobrze ;)

sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebco » 06 paź 2011, 07:00

scob pisze:nie ma opcji, ale cewki są zaraz za chłodnicą i właściwie na wierzchu..
Dolej zupy (sprawdzisz swoją teorię o wodzie w zupie), przejedź 100Km (wysuzysz cewki) - będzie dobrze ;)
Nie ma opcji - tzn że nie ma możliwości nalania wody przez odpowietrznik.
Cewki nie za bardzo moga byc bo by samochód źle pracował na LPG a tu jest OK.

wleję może denaturatu do baku i zobaczę co się zmieni (denat miesza się z woda)

Najbardziej stawiam na pompę!
Dodam że filtr paliwa nie wymieniałem od 60tys km więc może jeszcze to?

15-10-2011
Zrobiłem
Okazała się pompa paliwa. Nie dawała odpowiedniego ciśnienia. DLatego że bolec do którego przykręca się kabel + wysunł się lekko i przez co nie było dobrego styku na silniku pompy, wsunąłem z powrotem i pompa działa poprawnie. Problem rozwiązany.
Przy okazji wymieniłem filtr paliwa bo sądziłem że jest zabity po 6latach i to może być powodem.


05-11-2011
Panowie znów to samo pompa zaczęła pracować inaczej i znów nie pali jak trzeba. Prawdopodobnie bolec wyszedł co poradzić na ten wychodzący bolec plus czy minusa w pompie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl