Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B42.6 ABC]Problem z krążeniem plynu na niskich obrotach.

Wszystko co tyczy się silników V6
RafiGKA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2011, 07:50
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: RafiGKA » 31 lip 2011, 08:13

Witam, mam podobny problem, u mnie jak chwile postoi z wlaczonym silnikiem to wyrzuca plyn przez zbiorniczek, jeden mechanik powiedzial mi ze mam do wymiany uszczelke pod glowica ale mi to raczej wyglada na pompe wodna, podczas jazdy nie wyrzuca plynu ale samochod wogole nie grzeje leci calkiem zimne powietrze na goracym silniku a oprocz tego gorny waz od chlodnicy jest na maxa goracy a dolny praktycznie zimny, to samo z chlodnica gora chlodnicy goraca a dol zimny, mam sekwencje i rzadko kiedy sie ona wlacza albo wylacza podczas jazdy, dopiero jak zdejme waz z parownika i dojdzie goracy plyn to wtedy parownik robi sie goracy i chodzi na gazie, jak myslicie co to moze byc uszczelka pod glowica czy pompa wodna???

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 lip 2011, 20:39

A szybko rośnie Ci ciśnienie w układzie chłodzenia. Jak nabija zaraz po odpaleniu zimnego silnika to raczej uszczelka.

Jak masz pompę z plastikowym wirnikiem to mógł on spaść z ośki, ale to trzeba by wyjąć ją.
Jeśli nie zmieniałeś pompy przy okazji wymiany paska rozrządu to dobrze by było ją wymienić bo jak się zatrze to może być nieciekawie.

RafiGKA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2011, 07:50
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: RafiGKA » 31 lip 2011, 21:39

u mnie usterka usunieta, okazalo sie ze padla pompa wody wirnik siedzial calkiem luzno na ośce, cala operacje wykonalem sam w okolo 2 godziny, jak ktos potrzebuje porady jak wymienic pompe wodna to sluze pomoca :) naprawde zadna to wielka sztuka a mechanik chcial 300zl najtanszy a taki niby superfachura 500zl :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl