Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

[B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Post autor: Mario » 01 gru 2015, 15:11

Witam
Zaczęły się pierwsze śniegi i pluchy no i z tym związane problemy. Od pewnego czasu walczę z przeciekiem szczególnie od strony pasażera, zamontowałem dokładnie uszczelki, podniosłem na maksa drzwi, ale nic to nie dało. Woda dostaje się przez miejsce które zaznaczyłem na zdjęciu. leci po wewnętrznej stronie drzwi na próg i potem na dywaniki, najbardziej z tyłu od strony pasażera. Macie jakieś rady jak się tego pozbyć? Czytałem o regulowaniu konta pochylenia szyby ale czy to da jakiś efekt nie chcę na marne rozbierać drzwi, może się ktoś spotkał z takim problemem? W załączniku fota którędy dostaje się woda.
Z góry dzięki za każdą poradę:)

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 01 gru 2015, 15:30

Witam,

Ten post-pytanie powinien być napisany w dziale "Nadwozie i wnętrze" a nie "Silniki"...

Pierwsze co to z zimna uszczelki się kurczą więc popsikaj je mocno silikonem-dobrej klasy,- K2 jest niezły...Powinna się po tym zrobić miękka i bardziej "pulchna". Jeśli to nie rozwiąże problemu to w tej części szyby trzeba będzie ją bardziej pochylić o 1mm nie więcej ,ale nie poprzez zmianę kąta nacisku szyby regulacjami na dole ,ale poprzez odepchnięcie jej przy pomocy dodatkowej podkładki nałożonej w górnym mocowaniu stelaża szyby.

Normalna sprawa ze co kilka lat trzeba szybę nieco pochylić/docisnąć bo uszczelki się po prostu po tylu latach wyrabiają i tracą na elastyczności.

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 01 gru 2015, 15:38

hubertm
dzięki za sugestię faktycznie powinienem tam napisać, następnym razem tak zrobię. A co do sugestii spróbuję tak zrobić z tym silikonem, co prawda psiukałem ale dość skromnie teraz dam trochę więcej i zobaczę jak się będzie działo, w weekend zrobię testy a jak nic to nie da to spróbuję z tym pochyłem.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mario, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
639
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2015, 18:02

Post autor: 639 » 06 gru 2015, 00:29

A czy masz wszystkie uszczelki? Chodzi mi o tę od środka przyczepiona powinna byc do parapetu. ja dokupywałem komplet na 2 drzwi przednie i tylne i wyszło mnie 100E bo zamawiane z niemcowni. na zdjeciu moje gumki przed montazem

Obrazek

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Przeciekające drzwi

Post autor: Mario » 09 gru 2015, 18:37

Trochę odgrzeję żeby już nie zakładać drugiego tematu,
639 mam te uszczelki ale właśnie cieknie dokładnie tędy (fota poniżej), już stosowałem i wazelinę i silikon do uszczelek żeby je zmiękczyć i dalej leci. Drzwi podniesione na maksa jak się da. trochę też chyba zacieka na tym trójkącie koło lusterka ale tam tylko jak skieruję wodę pod ciśnieniem, za to we wskazanym miejscu leci nawet jak pada deszcz. Dodam że w tym miejscu ta uszczelka idąca koło szyby odstaje a na całej długości poza tym jest przyległa, ale z drugiej strony od kierowcy też lekko odstaje i tam nie cieknie.

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 25 gru 2015, 23:52

Mi od strony kierowcy ciekło bo po pierwsze nie miałem tej gumki w drzwiach co są na zdjęciu u 639 a po drugie ciekło bo w górnym rogu drzwi uszczelka się skurczyła i była mała dziurka przez którą leciała woda , ogólnie w coupe problem z wodą to masakra :) jak nie przez linkę od maski to przez nity w drzwiach na wysokości lusterek to przez tylne światłą i pewnie jeszcze parę innych miejsc ;) Najlepiej zdemontować co trzeba w środku auta ,lać wodą i lukać gdzie leci , bo tak to można gdybać i gdybać a miejsc cieknących może być sporo :) Powodzonka !
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 236
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Post autor: nogiln » 26 gru 2020, 17:09

Witam, czy jest możliwość kupienia oryginalnych uszczelek do drzwi albo jakiś zamiennik co wyeliminuje szum podczas jazdy?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Post autor: maciek889 » 26 gru 2020, 18:24

Widzę że są dla przednich drzwi ne ebayu: https://www.ebay.de/p/1827678824
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 236
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Re: [B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Post autor: nogiln » 27 gru 2020, 12:02

Czy ktoś stosował sznur silikonowy i mógłby się podzielić doświadczeniem z tego typu rozwiązaniem na gwiżdżące uszczelki w samochodzie? Czy po zamontowaniu sznura w uszczelce nie było np. problemu z zamknięciem drzwi?
Tutaj link z sznurem silikonowym
https://pl.aliexpress.com/i/32950182120.html

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [B4 2.8 AAH] Przeciekające drzwi

Post autor: h/k » 29 gru 2020, 14:05

Nie widzę sensu.

Jak jest wszystko w dobrej kondycji łącznie z wewn. gumami narożników drzwi i drobnymi piankowymi uszczelkami tapicerki (chwyty, przy lusterkach) oraz wyregulowane prawidłowo to nie ma prawa gwizdać.
Można poszukać zamiennika uszczelek drzwiowych jeśli wygniecione, choć zazwyczaj bardzo dobrze opierają się eksploatacji. Regularne nakładanie smaru silikonowego np. co pół roku czy kwartał, przedłuża żywotność i właściwości gumy.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga