Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.6 V6 ABC (150KM)] Żabka przy ruszaniu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Kalisz

[2.6 V6 ABC (150KM)] Żabka przy ruszaniu

Post autor: Doktor » 08 lis 2011, 23:46

Witam
Proszę o wskazówki odnośnie problemu z moją audiczką. Rok 1993 avant Silnik 2,6 abc pb+ sekwencja. Problem jest następujący: niezależnie czy jest na pb czy na gazie podczas ruszania wyczuwalna jest tzw żabka tzn jaby silnik na chwilę nie miał mocy przy ruszeniu ,później jest wszystko w porządku. Nie wiem czy to się łączy z tą usterką ale gdy jest zimny i na zewnątrz jest chłodniej przy puszczeniu gazu(np przy zmienie biegu lub chamowanie silnikiem) obroty silnika potrafią wzrosnąć np o 100br/min i 2sek póżniej schodzą na normalne.Świeca, kable , sondy lambda ok. Odpala bez problemu ale jakieś 10 sek po odpaleniu lekko zarzuci silnikiem jakby zalało go i po 2sek praca wyrównuje sie i chodzi idealnie.Cóż to może być...? :roll:.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 22:43 przez Doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vagman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2011, 23:18
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Żabka przy ruszaniu

Post autor: vagman » 09 lis 2011, 10:29

Doktor pisze: przy puszczeniu gazu(np przy zmienie biegu lub chamowanie silnikiem) obroty silnika potrafią wzrosnąć np o 100br/min i 2sek póżniej schodzą na normalne.
U mnie jest podobnie ale ja mam przytartą linkę gazu i czasem tak nie do końca ogarnia i nie odpuszcza od razu po odpuszczeniu stopy, wchodzi sprzęgło i obroty na moment rosną troszkę. Sam tego też nie widziałem ale kupmel mi zwrócił na to uwagę, miał podobną sytuację, wymienił linkę i usterka zniknęła ;)

A co do reszty to polecał bym tu https://audi80.pl/b4-v6-zimny-silnik ... t59807.htm poszukać ;)

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 09 lis 2011, 11:01

Na początek zapoznaj sie z tym
_uwaga

Awatar użytkownika
Doktor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Doktor » 09 lis 2011, 22:45

Czasami najprostsze rozwiąania są najlepsze. Dzięki za podpowiedz o lince. Co do drugiego problemu to wezmę na vaga i zobacze co poleciało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl