Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(2.0 ABK)Brak połaczenia z sterowanikiem airbag

ODPOWIEDZ
thcmaly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:34
Lokalizacja: Poznań

(2.0 ABK)Brak połaczenia z sterowanikiem airbag

Post autor: thcmaly » 03 gru 2019, 19:05

Witam. Posiadam od 15 lat audi 80 B4 z 94r. (2.0 ABK) i nigdy nie miałem z nim większych problemów. Niestety ostatnio poległem na usunięciu usterki dotyczącej systemu airbag. Układ ten działał u mnie bez problemu ( kontrolka po kilkunastu mignięciach głasnęła), do momentu gdy przewód tylnej klapy przełamał się i zrobił zwarcie po którym poleciały chyba 3 bezpieczniki ( m.in. od zegarów licznika). Po wymianie bezpieczników wszystko wróciło do normy oprócz systemu airbag. Po uruchomieniu kontrolka miga kilkanaście razy po czym zapala się na stałe. Dotychczas zrobiłem nastepujace rzeczy:

1. Podpiąłem pod Vag różne kable kompy itd. Niestety nie mogę nawiązać komunikacji ze sterownikiem.
2. wtyczki i kable przejrzałem, jest przejście miedzy wtyczką przy kierownicy i wtyczką od samego sensora, jest tez połączenie miedzy wtyczką sesnora a gniazdem diagnostycznym( linia K)
3. sprawdziłem połączenie na przekaźniku 206 kontrolki airbag ( wszystko sprawne)
4. Na wtyczkę sensora dochodzi napięcie (linia K),
5 . Przejście na wtyczkach taśmy poduszki kierownicy jest sprawne.
6. Vag bez problemu łączy się z innymi liniami diagnostycznymi ( abs, silnik), odpiąłem te linie i zostawiłem tylko od airbag - nic nie dało
7. Wszystkie kostki łączące przeczyściłem
8. wymieniłem tez żarówkę od kontrolki
9. Ostatecznie kupiłem inny sensor na alle.. po podpięciu nic się nie zmieniło - nadal brak komunikacji z kontrolerem.

Zastanawiam się czy zakupiony sensor też nie jest uszkodzony?


Ogółem na wtyczce sensora sprawdziłem wszystkie połączenia (jest napięcie , jest połączenie z poduszką kierowcy, jest połączenie z masą, z kontrolka itp) nie sprawdziłem tylko połączenia poduszki pasażera wtyczka sensora ( raczej nie powinna mieć wpływu na połączenie z sensorem)
Zanim zakupie kolejny sensor (4A0 959 655) chciałbym prosić o pomoc, co jeszcze mam sprawdzić, bo mi się pomysły skończyły. Może coś pominąłem.

[ Dodano: 2019-12-03, 19:05 ]
Ok. Temat do zamknięcia. Przy profesjonalnym vag , program , połączenie ze sterownikiem nastąpiło bezproblemowo, po dwukrotnej próbie likwidacji błędu kontrolka zgasła. Teraz pracuje poprawnie.
thcmaly

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga