Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 all] Błąd 588 i pytanie o połączenie poduszki powietrz.

ODPOWIEDZ
wasermann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 17 gru 2007, 20:28

[B4 all] Błąd 588 i pytanie o połączenie poduszki powietrz.

Post autor: wasermann » 05 wrz 2009, 22:15

witam.Mam zbyt dużą rezystancje na zapalniku pod. powietrznej.Błąd skasuje dzis a jutro rano już jest.Poduszkę odkręciłem od kierownicy,kabel spiralny cały wtyczka łaczenia poduchy z kierownicą wyczyszczona.Taki mechanik powiedział mi że może być uszkodzony pierścień pod kierownicą- inaczej mówił że to jest zwijacz taśmy.Podobno to on łaczy się z poduszką.Błąd skasował vagiem jak ja i gdy wracałem do domu najechałem na studzienkę i kontrolka się zapaliła.Na allegro sa takie zwijacze za 110 pln.Pytanie z tego zwijacza wychodzą 3 wiązki,czy faktycznie któraś z nich łączy się z poduszką?jak tak to może gdzieś tam jest luz lub zaśniedzenie.Lub do wymiany.koszt używki 110+20 przesyłka + chcą 50 za przelożenie.Dlatego muszę mieć pewność bo jak już to sobie sam przemienie.
audi sluchać

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 06 wrz 2009, 00:01

kolego patrzyłem do ksiazki kodów i 588 oznacza uszkodzony zapalnik poduszki powietrznej ja bym sprawdził całe połaczenie od kierownicy po komputer od poduszek na tasme bym nie stawiał bo pisałeś że jak wjedziesz na studzienke to się zapoliła kontrolka taśma w kierownicy pracuje cały czasz więc zaraz by musiało to wyjsć.Ja bym sprawdził połączenia jak nie pomoże podmienił poduszkę do sprawdzenia

wasermann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 17 gru 2007, 20:28

Post autor: wasermann » 06 wrz 2009, 12:02

ja tylko odczytuje błąd 588 tak jak jest.Możliwe,że do sprawdzenia jest cała instalacja,ale od momentu kierownicy w dól jest tam tyle kabli i tak pochowane,że ciężko się połapać.Ja mam nadwozie avant i ster.poduch jest w schowku bagażnika po lewej stronie.Dzięki za myśl,ale potrzebuje odpowiedzi czy ta taśma jest połączona z poduchą-ma 3 wiązki?Aaa... i jeżeli gdzieś jest słabe łącze lub coś nie styka to właśnie wyskakuje na błąd 588.
audi sluchać

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 08 wrz 2009, 08:15

Z tego co mi wiadomo to w avancie z tyłu po lewej stronie znajduje się sterownik ABSu, a sterownik Airbagu jest za popielniczką z przodu. :->

Awatar użytkownika
bozmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1107
Rejestracja: 31 sie 2010, 10:20
Lokalizacja: RBI

Post autor: bozmek » 09 paź 2014, 22:53

Koledzy zaświeciła mi się kontrolka poduszki 588 błąd pow wyłączeniu chwile nie ma nic a jak wlacze kierunkowskaz to zaświeca się kontrolka nie zawsze ale tak zauważyłem.
Avant 1Z +Afn chip by kostrz 16 bit. Mała diagnostyka vag ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga