Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 2.0 ABK] kontrolka abs

ODPOWIEDZ
bieniek13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, 21:36
Lokalizacja: Płock

[80 B3 2.0 ABK] kontrolka abs

Post autor: bieniek13 » 23 gru 2008, 08:37

Witam czytałem posty dotyczące abs i nie znalazłem opisu mojego problemu. W skrócie napisze o co chodzi. Wstawiłem do mechanika samochód na wymianę poduszek amortyzatora , zbieżność i kąty. To wszytko zrobili na 5 ale wyjechałem ze zwalonym abs. Wcześniej wszytko było dobrze a teraz jak zapale silnik jest oki i tak jak ruszam do około 10km/h jest spoko ale po przekroczeniu tej prędkości zapala się kontrolka i abs nie działa rzecz jasna, koła się blokują. NA zapłonie kontrolka się zapala i gaśnie po uruchmomieniu silnika tak jak powinno być i tak do 10km/h i dalej kontrolka waląca prosto w oczy. Na pewno wstawie im z powrotem bo oni zje..li to i muszą naprawić ale swoją drogą szukam pomocy na forum. Z góry dziękuję za pewne i przemyślane decyzje. :-x

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 23 gru 2008, 17:53

Czujnik ABS uszkodzony, nie dosunięty do oporu w gnieździe, nie podpięty lub uszkodzony przewód od czujnika.
Audi 80... było jest i będzie.

bieniek13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2008, 21:36
Lokalizacja: Płock

Post autor: bieniek13 » 27 gru 2008, 15:03

no zobaczymy dziś zabiorę się do obejżenia tego i coś napiszę jak się wyjaśni, co może pomóc w przyszłości

[ Dodano: 2008-12-28, 12:57 ]
Witam, wszedłem pod samochód i co się okazało, że wspaniali mechanicy zmieniając poduchy od amorów itd, wkładając z powrotem czujniki od abs włożyli je tylko do uszczelki zamiast je włożyć do oporu aż czujnik oprze się o kołnierz wewnątrz otworu. Efekt taki że czujnik nie czytał sygnałów z wieńca zębatego. Nie myślałemże nie to jak poprawić po mechaniku.

Nie chce zamykać tematu i mam pytanie jak wymienić czujnik abs tak na wrazie co, czyli jak go wymontować bo wchodzi on w głąb samochodu i nie wiem gdzie biegnie,może ktoś napisać jak wie, może to pomóc komuś gdy będzie miał do wymiany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga