Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 1Z] Problem z poduszką powietrzną

ODPOWIEDZ
dareksa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:52

[80 B4 1.9 1Z] Problem z poduszką powietrzną

Post autor: dareksa » 14 cze 2007, 08:07

Witam wszystkich

Cały czas świeci mi się kontrolka od poduszki powietrznej w AUDI 80 B4 1.9 TDI (podzuszka kierowcy). Zdiagnozowałem sterownik poduszki VAGIEM i pokazał mi błąd: 00588 (oznacza to: obwód uruchamiania poduszki powietrznej - strona kierowcy N95), ale niestety nie można go usunąć. Gdy próbuję go usunąć, to on znów się pojawia.
Podejrzewam uszkodzenie jakiegoś elementu w schemacie elektrycznym poduszki (może posiadacie taki schemat elektryczny poduszki.)
A przy zdiagnozowaniu błędu programem VW TOOL wykrywa błąd:
"588 Airbag Igniter - Driver Side N95, Resistance to High" (oznacza to: 588 - Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy N95) i też tego błędu nie można usunąć.
Co to takiego jest ten zapalnik poduszki i gdzie go znależć, w którym miejscu układu elektrycznego. Gdzie się znajdują przekaźniki i sterownik poduszki powietrznej.

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Paweł

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 14 cze 2007, 08:44

Sterownik poduszki AIRBAG masz pod plastikową konsolą środkową, jest przykręcony do metalowego tunelu nadwozia na wyskości popielniczki - dokładnie pionowo w dół pod nią. Kolego masz prawdopodobnie wystrzelona poduszkę, która została zaślepiona i teraz tylko ładnie wygląda ale działać raczej nie będzie. W grę jeszcze wchodzi uszkodzenie taśmy przy kierownicy, która łączy poduszkę ze sterownikiem. Z tego co pamiętam to uszkodzenie taśmy objawia sie chyba takim samym błędem jak uszkodzenie poduszki. Niektórzy magicy podłączają podobno rezystor zamiast poduszki, ale wartości nie znam. No i uważaj z tymi programami, nie testuj przypadkiem poduszki (output test) bo Ci głowę urwie.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 14 cze 2007, 09:24

Sprawdź najpierw taśmę poduszki przy kierownicy od tego zacznij

dareksa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:52

Post autor: dareksa » 14 cze 2007, 09:37

Jak się dostać do tej taśmy poduszki, co trzeba rozebrać.
Jak sprawdzić tą taśmę.

Pozdrawiam

Paweł

swi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2007, 10:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: swi » 10 sie 2007, 10:55

Witam,

Ja również chętnie skorzystałbym z podpowiedzi, ponieważ u mnie kontrolka airbag nie gaśnie po odpaleniu. Być może to kwestia styków na przewodach, więc wolałbym sprawdzić zanim wyrzucę stówkę na badanie. :roll:

Pozdrawiam
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga