Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 1.9 TDI 90 KM 1Z] Turbina, gruszka oraz N75.

ODPOWIEDZ
Lewy9511
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:27
Imię: Kuba
Lokalizacja: Iława

[Audi 80 B4 1.9 TDI 90 KM 1Z] Turbina, gruszka oraz N75.

Post autor: Lewy9511 » 08 mar 2019, 10:21

Witam, przeczesałem całe forum na ten temat ale zdania są naprawdę różne więc może ktoś jednak mi pomoże poprzez ten post, mam pewien problem, otóż odcina mi turbo powyżej 100 km/h, dokładnie to 120 km/h bądź 140 km/h. Badałem sprawę na nowym N75 dalej to samo, wymieniłem przewody od N75 na nowe również nic, robiłem BAJPAS dalej odcina, nie wiem już gdzie szukać przyczyny, turbo chodzi ładnie, ciągnie jak powinno ale tylko do podanych wyżej prędkości, po podłączeniu pod komputer ukazał się błąd " błąd rury czy węża podciśnienia powietrza " czy jakoś tak. Dodam również, że próbowałem wczoraj ruszyć sztangę od gruszki i ani drgnie dosłownie nic a nic. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Z góry dziękuję za każdą szczerą radę, pozdro.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 08 mar 2019, 11:18

Lewy9511 pisze: przeczesałem całe forum na ten temat ale zdania są naprawdę różne więc może ktoś jednak mi pomoże poprzez ten post, mam pewien problem, otóż odcina mi turbo powyżej 100 km/h, dokładnie to 120 km/h bądź 140 km/h. Badałem sprawę na nowym N75 dalej to samo, wymieniłem przewody od N75 na nowe również nic, robiłem BAJPAS dalej odcina, nie wiem już gdzie szukać przyczyny, turbo chodzi ładnie, ciągnie jak powinno ale tylko do podanych wyżej prędkości, po podłączeniu pod komputer ukazał się błąd " błąd rury czy węża podciśnienia powietrza " czy jakoś tak. Dodam również, że próbowałem wczoraj ruszyć sztangę od gruszki i ani drgnie dosłownie nic a nic. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
Diagnoze tak banalnego problemu z wszelkeigo typu "odcinką " ,rozpoczyna się od podpiecia vaga i sprawdzenia wartosci dołdowania w czasie jazdy ,bo odcinać będzie w ten sam sposób, ale z dwóch różnych powodów ,czyli kiedy do kompa nie dociera info o doładowaniu ,albo kiedy jest ono zbyt duże .Jak w bloku 011 podczs jazdy wartość doładowania praktycznie stoi na poziomie cisnienia atmosferycznego ,to winny jest zwykle nieszczelny weżyk idący do mapsensora .Wezyk ,a raczej jego odcinek z tworzywa ,zwykle pęka pod akumulatorem, albo w samym kompie ,co zdarza się rzadziej .Cięgło gruszki chodzi cięzko i raczej trudno go ruszyć ręką ,wiec sprawdza się pomagajac sobie jakims dużym wkrętakiem .
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbiny i układ dolotowy”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga