Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9TDI 1Z] Wymiana pompy wody i śruba imbus 6

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
sonni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2024, 13:03
Imię: Sergio
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z

[1.9TDI 1Z] Wymiana pompy wody i śruba imbus 6

Post autor: sonni » 20 paź 2024, 13:47

Witam,
Zabieram się do wymiany pompy wody bo w układzie nie mam w ogóle przepływu - woda stoi a silnik się przegrzewa.
Zgodnie z instrukcją w jednym z wątków próbowałem dobrać się do tej pompy, wszystkie śruby ładnie puszczają poza jedną - imbusem 6 pod pompą wtryskową. Nie jestem w stanie go w żaden sposób ruszyć, zaczyna się już omykać
Czy ktoś spotkał się z tym, że ta śruba nie chce w ogóle puścić? Co mogę zrobić?
Obrazek
Jedyne co przychodzi mi do głowy to póki śruba ma jeszcze w ogóle kształt to mogę przesunąć pompę wtryskową? Rozumiem, że jest to ta śruba?
Obrazek
Wiem, że później będzie trzeba ustawiać kąt opóźnienia, ale da mi to bardziej pewny kąt żeby atakować tę śrubę, bo aktualnie już boję się cokolwiek tam wsadzać bo to nie ma prawa się udać, pompa wtryskowa jest dosłownie o 0.5mm za nisko i przekrzywia mi klucz.

sonni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2024, 13:03
Imię: Sergio
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z

Re: [1.9TDI 1Z] Wymiana pompy wody i śruba imbus 6

Post autor: sonni » 20 paź 2024, 15:40

Jakby ktoś kiedyś miał ten sam problem to udało mi się wykręcić śrubę uderzając w wystający metalowy element jednocześnie trzymając śrubę kluczem imbusowym. Śruba po tym oczywiście do wymiany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl