Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] Jak wymyć auto?

Awatar użytkownika
Kuba89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 01 wrz 2007, 21:38
Kontakt:

[all] Jak wymyć auto?

Post autor: Kuba89 » 15 wrz 2007, 21:31

Słyszałem od kolegów o jakiś środkach do czyszczenia auta, ale nie wiem które są najbardziej potrzebne i dobre. Ostatnio kupiłem szampon do samochodu z woskiem i to był zły pomysł bo gdy szampon spływał z dachu na dół to spływał również po szybach i teraz są pomazane ;(.
A i jak często mogę myć ? Czy jak często się myje to można bardziej uszkodzić karoserie ? Macie jakieś rady od nośnie czyszczenia auta ?

P.S. Na allegro znalazłem bardzo zadbanego golfa http://moto.allegro.pl/item226338669_go ... ginal.html

Na przyszłość stosuj tagi.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 14:31 przez Kuba89, łącznie zmieniany 1 raz.

marianb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 245
Rejestracja: 22 cze 2007, 20:49
Lokalizacja: Warmia

Post autor: marianb » 15 wrz 2007, 21:44

Kuba89 pisze:P.S. Na allegro znalazłem bardzo zadbanego golfa http://moto.allegro.pl/it...0_oryginal.html
Gdyby to był Diesel, to by już jutro rano stał u mnie w garażu ;-)

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 15 wrz 2007, 21:56

Ja to robie tak:
- zmoczyć
- wymyć szczotką miękką z szamponem
- spłukać myjką
- niech wyschnie
- odkurzyć w środku
- potem wosk (ja kupuje taki w puszce okrągłej żółtej z gąbką jest sprzedawany za bodajże 20 pare zł)
- jak wyschnie to go trzeba zeszmacić miękką szmatą
- potem już tylko czernienie plastikowych części
- czyszczenie szyb, papierowe ręczniki + Clin (lepszego płynu do szyb nie znam)

czas pracy ok. 40-50 minut

efekt ;-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 23:54 przez Skuciok, łącznie zmieniany 1 raz.

maccwac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:13
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: maccwac » 15 wrz 2007, 22:51

Czesc. Widze ze sie swieci tak jak powinna. MOje Audi tez podchodzi pod ten kolor i przyznac musze ze tragedia z myciem. jak by nie plukal i ile by wody nie wylal na samochod, zostaja takie dziwne plamy, zacieki. Lapie wtedy za szmatke a jakze, ale nie zawsze mozna je sma szmatka zlikwidowac.
Mowisz o wosku? CO to za cudo jezeli mozesz zdradzic? Stosujesz go po kazdym myciu? Co na to lakier? Stosujesz moze jakis wyprobowany szampon, pewnie po tym co ja mam zostaja te zacieki? Dzieki za odpowiedz

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 15 wrz 2007, 23:49

przedtem myślałem że biały to najgorszy kolor auta do utrzymania w czystości... czarny jest gorszy
zacieki pozostaną zawsze po myciu...na każdym kolorze, tylko czasem bardziej je widać, czasem mniej... wosk staram sie stosować często ale nie przy każdym myciu.... bo nie trzeba...
lakier przez taki wosk zostaje zabezpieczony i brud się go tak bardzo nie chwyta...
stosuję >>dokładnie taki<< wosk, wiem że pewnie są lepsze, ale ten mi wystarcza w 100%

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 16 wrz 2007, 12:47

Te zacieki widoczne po myciu to nic innego jak związki wapnia zawarte w wodzie. Jeśli samochód jest płukany niefiltrowaną wodą i nie wytarty od razu do sucha to zacieki będą zawsze. Najbardziej widoczne na ciemnych lakierach. Co do wosków to osobiście stosuję wosk pod nazwą Wonder Glaze dystrybuowany przez Car Plan. Znakomity środek, który zabezpiecza lakier nawet do roku czasu, nie jest drogi (37 zł za chyba 400ml), bardzo wydajny, łatwy do nakładania (niestety trochę trzeba się pomęczyć przy polerce, ale każdy dobry wosk tego wymaga), ułatwia znakomicie późniejsze mycie autka. Po jego zastosowaniu wystarczy tylko przy myciu autka wytrzeć karoserię do sucha i luzik. Uwaga wosk ten nie może być stosowany na spękany lakier, gdyż zawiera środki penetrujące.

Awatar użytkownika
zserty
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 929
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: zserty » 16 wrz 2007, 15:14

Polecam po wymyciu auta i jego spłukaniu ściągnąć wodę z karoserii za pomocą wycieraczki do szyb. Szybciej wysycha i nie zostawia po sobie zacieków (w takiej ilości jakby auto wysychało bez ściągnięcia wody).

maccwac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:13
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: maccwac » 16 wrz 2007, 18:10

Stosowalem taki oto srodek t-cut color dzialanie super. lakier w moim Audi (18lat) nie jest pierwszej proby a po zastosowaniu tego preparatu wyglada jak nowy. nie wiem tylko czy wlasciwym dzialaniem jest czeste jego uzywanie, na opakowaniu nie ma odpowiedzi na to pytanie. jezeli macie wiecej info o tym srodku wrzucie post.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 16 wrz 2007, 18:24

maccwac pisze:Stosowalem taki oto srodek t-cut color dzialanie super
Też tego używałem ale... owszem na krótką metę efekt znakomity, jednak ponieważ jest to wosk oparty na dużej ilości kredy to dość szybko jego powłoka zostaje zmyta. Druga sprawa to zawiera środek koloryzujący więc trzeba bardzo uważać by nie posmarować uszczelek i plastików bo potem bardzo trudno jest usunąć ten kolorek z elementów. I kolejny minus to pozostawianie na głębszych rysach wyraźnych śladów o jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu niż karoseria. Tak więc albo się go używa dość często, albo trzeba się liczyć z niedoskonałościami typu "wyłażące" ryski, męczącym usuwaniem śladów z elementów, których nie chcemy woskować, np. uszczelka szyberdachu, spryskiwacze szyb, listwy boczne itp.
Też byłem pod wrażeniem za pierwszym razem, ale mój entuzjazm nieco opadł po ok. rocznym użytkowaniu :-/

Awatar użytkownika
nitro20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 254
Rejestracja: 29 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: nitro20 » 16 wrz 2007, 19:18

T-cut użyłem tylko raz i poszedł w odstawke. mycie szamponem z woskiem suszenie a potem wosk i polerka jak dla mnie najlepszyefekt

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 16 wrz 2007, 20:17

polerka daje najlepsze efekty

maccwac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:13
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: maccwac » 16 wrz 2007, 20:20

wiadomo ze nie wszyscy maja podobny stan lakieru a co za tym idzie, jedne srodki beda lepsze, drugie gorsze. Z tym T-cut mialem obawy czy aby za czeste stosowanie (np. raz na 5-6 tyg) nie zetrze lakieru.
p.s Idzie zima i przydaloby sie dobrze zabezpieczyc lakieer.

Awatar użytkownika
MAKLER
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 291
Rejestracja: 26 lut 2007, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MAKLER » 03 paź 2007, 21:54

cobra pisze:polerka daje najlepsze efekty
Zgadza się, tylko bardzo zdziera lakier. Oczywiście jest to świetna sprawa, jednak nie do wykorzystani co sezon. Po każdej polerce na gąbe zostaje dość spora część startego lakieru. :-(

Awatar użytkownika
djbeat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 22 cze 2007, 16:37
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: djbeat » 03 paź 2007, 22:41

a ja myję furkę tak:
- mocze dokładnie wodą
- myję specjalną myjką z miękkiego włosia nie plastykowego + szampon w pałeczkach kupowany ma makro niemieckiej firmy w środku myjki
- płukam
- się suszy
- wkurzam się bo zostają zacieki z wody
- jak mam czas biorę pastę do polerki suchościeralnej, niestety kupiłem taką tandetną co schodzi po 1 myciu
- po polerce cieszę się jak dziecko bo mam śliskie auto
- wkurzam się widząc 15 odcieni lakieru

Jeśli chodzi o pasty do polerowania to polecam koloryzujące;
jak przywieźliśmy niunie taty A4 1Z to w bagażniku gościu zostawił pastę polerską NIEMIECKĄ - nigdy nie używałem lepszej - trzymała się nawet po 2 umyciu;
co niemieckie to dobre, szkoda że niedostępne w tym kraju

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 03 paź 2007, 22:49

piana aktywna + myjka ciśnieniowa :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga