Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8 NE] pytanie o przednie wahacze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartiss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2007, 00:11
Lokalizacja: Miłków/Parczew/Wwa

[80 B3 1.8 NE] pytanie o przednie wahacze

Post autor: Bartiss » 29 gru 2008, 00:50

Witam szanownych kolegów.
Zwracam się z taką oto sprawą. Kupując swoje wozidełko, nie miałem wspomagania, lecz nabyłem takowe i założyłem około 1,5 roku temu.
Ogólnie sprawuje się dobrze, lecz przy wymianie całej półosi z przegubem, zauważyłem, ze nie ma mozliwosci regulacji koła na wahaczu i wszystko wchodzi na siłę, a zauważyłem też ze troche koło przednie prawe mi stopniowo po ługim okresie scina od wewnętrznej strony.
Rozglądając się na allegro zauważyłem, ze są wahacze do naszych audiczek z wersjami bez wspomagania i ze wspomaganiem i przynajmineij na zdjeciach widać że się różnią otworami.
I takie mam pytanie to szanowynch kolegów, czy rzeczywiście te wahacze się różnią i czy należałoby wymienić w moim samochodzie na takie jakie powinny być, czyli te ze wspomaganiem, jak to na alelgro napisane.

podzrawiam,
bartiss

romulus697
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 09 sie 2008, 12:58
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: romulus697 » 29 gru 2008, 08:27

Z tego co ja się orientuję to jest trzy lub cztery rodzaje dolnego sworznia zwrotnicy.ma to związek z tym czy auto ma ,czy też nie ma wspomagania.Różnica polega na tym że audi b3 bez wspomagania ma cieńszy o dwa milimetry dolny sworzeń.Gdybyś chciał przerobic to trzeba zmienic wszystko, najlepiej od dawcy bo piasty są też różne.Co do cięcia opony czy robiłeś geometrię po wymianie przekładni?

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 29 gru 2008, 11:07

Jest kilka wersji zależnie od roku produkcji i od tego czy jest wspomaganie fabryczne czy nie było. U ciebie kont pochylenia reguluje sie sworzniem wahacza, w nowszych wersjach jest mozliwosc jeszcze regulacji na kolumnie

Awatar użytkownika
Bartiss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2007, 00:11
Lokalizacja: Miłków/Parczew/Wwa

Post autor: Bartiss » 29 gru 2008, 16:46

moja audiczka jest z 91 roku i własnie regulacja jest jakby na kolumnie i na sworzniu wahacza. Ale czyli jak teraz założone mam to wspomaganie to trzebaby chyba poszukać tych wahaczy co szły w audikach ze wspomaganiem dobrze myśle?

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 30 gru 2008, 08:39

Nie wymieniaj wahaczy poco :?:

Awatar użytkownika
Bartiss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 16 gru 2007, 00:11
Lokalizacja: Miłków/Parczew/Wwa

Post autor: Bartiss » 30 gru 2008, 16:27

Bo w prawym kole po wymianie drążka z przegubem nie mam regulacji na kole wogóle, a wahacz prawy i tak mam do wymiany, ponieważ nie wiem z jakiego powodu, ale jak jest ta regulacja w wahaczu bez wspomagania seryjnego to wybiła mi sie dziura i koło mi teraz pomimo że dokręcę porusza sie w przód i tył, postaram się zrobić jakąś fotkę to może trochę rozjaśnić sytuację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga