Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 1.9 TDI 1Z] Urwany wahacz.

ODPOWIEDZ
damian19902612
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:07
Lokalizacja: Kłodzko

[ 1.9 TDI 1Z] Urwany wahacz.

Post autor: damian19902612 » 13 wrz 2009, 19:26

Witam wczoraj zdarzyło mi sie ze przy 100km/h urwał Mi sie prawy wahacz na szczescie nic Mi sie nie stało,poniewaz zdarzyło sie to około godz.17.00 to nie miałem gdzie kupic wachacza pospawałem ten pekniety zeby przynajmnij dojechac do domu.I spotkał mnie problem poniewaz nie mogłem wsadzic sworznia poniewaz do gniazda brakowało tak około 1.5 cm tak jakby trzymala póloska która nie chciała bardziej sie schowac.Mam podejrzenia ze mogło sie cos stac z przegłubem wewnetrznym.Sprawdzałem krecac połoska na luzie nie mam opory a na biegu jest ale sa takie dziwne przeskoki... co tam mogło sie uszkodzic prosze o odpowiedz pozdrawiam:](przypominam ze stało sie to z prawej strony)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 10:36 przez damian19902612, łącznie zmieniany 1 raz.

muniorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 02 wrz 2007, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: muniorek » 13 wrz 2009, 20:05

Jak wahacz ci się skrócił po spawaniu (zachodzę w głowę jak musiał wygłądać ów wahacz )to półoś która normalnie ma określony luz poprzeczny, pozbawiona tego luzu prawdopodobnie uszkodziła jeden lub oba przeguby.Mogłeś popuścić śruby na owalnych otworach w końcówce wahacza jest tam bodajże ok.1cm regulacji która to służy do regulacji kątów pochylenia koła .No chyba że miałeś jeszcze ori to były nitowane.Uszkodzenie przegubu to optymistyczna wersja bo mogło się też coś uszkodzić w skrzyni .Odkręć półoś od przegubu wewnętrznego i obadaj...
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 10:37 przez muniorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
olek70
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 311
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:56
Lokalizacja: EZG

Post autor: olek70 » 14 wrz 2009, 10:01

Zdemontuj całą półoś i sprawdź obydwa przeguby. Możliwe, że w wewnętrznym przegubie poszedł koszyk i wyleciała któraś kulka, stąd te przeskoki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga