Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Brudna tylna lampa

ODPOWIEDZ
dudek2313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:16
Lokalizacja: Suchedniów

[B4 ALL] Brudna tylna lampa

Post autor: dudek2313 » 03 lip 2008, 07:33

Witam, zwracam się z pytaniem do mądrzejszych odemnie w tej materi:) a mianowicie prawa tylna lampa mijania jest u mnie przybrudzona. z tego co zauważyłem to w środku jest podwójny plastik, a zabrudzenie dostało się pomiędzy niego(jeden to odblask chyba a drugi osłona z zewnętrzna lampy). Jak tą lampe można wyczyścić? ponieważ przez ten syf w środku swieći gorzej niż lewa :-x Z góry dziekuje za trafne sugestie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 03 lip 2008, 08:39

Hmmm. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to jeśli rzeczywiście brud wlazł pomiędzy "szkła" to zrobić dwa, niewielkie otwory (2-3mm) na przeciwnych końcach klosza (po demontażu oczywiście). Teraz zalać środek wodą z dodatkiem detergentu, zostawić na kilka minut, żeby odmokło, po kilku minutach wstrząsnąć kloszem i wylać (wyssać/wypompować) płyn. Czynności powtórzyć w razie potrzeby. Na koniec otwory zakleić np. bezbarwnym poxipolem. Tylko czy warta skórka za wyprawkę i nie lepiej/łatwiej kupić cały klosz?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 04 lip 2008, 21:50

Hmmm. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to jeśli rzeczywiście brud wlazł pomiędzy "szkła" to zrobić dwa, niewielkie otwory (2-3mm) na przeciwnych końcach klosza (po demontażu oczywiście). Teraz zalać środek wodą z dodatkiem detergentu, zostawić na kilka minut, żeby odmokło, po kilku minutach wstrząsnąć kloszem i wylać (wyssać/wypompować) płyn. Czynności powtórzyć w razie potrzeby. Na koniec otwory zakleić np. bezbarwnym poxipolem. Tylko czy warta skórka za wyprawkę i nie lepiej/łatwiej kupić cały klosz?
W zasadzie, Danek powiedział już wszystko. Ja od siebie jeszcze dodam, że przed klejeniem trzeba porządnie lampę wysuszyć (np. sprężonym powietrzem), bo jak zostanie w środku choć odrobina wilgoci, to lampa będzie wiecznie parować. Co do samego klejenia, to uszczelniamy profilaktycznie cały zgrzew klosza, dookoła lampy, ponieważ którędyś ten syf do lampy musiał się dostać. Jednak zakup nowej lampy, będzie chyba najlepszym wyjściem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga