Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] demontarz tapicerki

ODPOWIEDZ
wikitajec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk

[80 B3] demontarz tapicerki

Post autor: wikitajec » 30 lip 2007, 13:23

Witam Mam maly problem. jakis czas temu jechalem z moja mala kuzynka i tylne drzwi zamknalem na ,,rygielek", zeby przypadkeim mi ich nie otworzyla i nie wyleciala. A ona ten rygielek nie wiem czy wykrecila czy moze byl juz on luzny , w kazdym badz razie spadl do srodka drzwi. Problem polega na tym ze kompletnie nie moge otworzyc drzwi zarowno ze srodka jak i z zewnatrz. Wszystko by sie rozwiazalo gdybym sciagnal tapicerke- montowana ona jest na podlokietniku, klamce. korbce do szyby, zatrzaskach i dwoch srubach ktore sa na skaraju tapicerki na gorze drzwi i da rade sie je odkrecic tylko i wylacznie jak drzwi sa otwrte. i tu jest pies pogrzebany bo nie da rady sie drzwi otworzyc :-( Czy ktos juz sie spotkal z takim czyms i wie jak zdemontowac ta tapicerke??

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 30 lip 2007, 13:32

Czesc, czyli co rygielek zapadł sie do środka ? widac go chociaz lekko z gory ?

wikitajec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wikitajec » 30 lip 2007, 14:25

Czesc, niestety nie widac go w ogole. probowalem go jakims drutem wyciagnac i tez nie dalo rady

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 30 lip 2007, 15:41

Mhm ktoś na tym forum wspominał kiedyś ze da sie drut wcisnąc miedzy szybę a uszczelkę i podwarzyć cięgno od klamki czy cos takiego :roll: Ale nie moge se przypomnieć gdzie to było i kto to pisał :-/

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 30 lip 2007, 17:16

no ale to i tak nieotworzy bo przeciez ten rygiel jak sie zapadł to sie wcisnoł i pewnie zablokował o gore boczka :-/
wes klamke wyjmij tą wewnetrza tzn musisz ją trzymac jakbys otwierał drzwi i tam w głębi pod dzwigienka bezie srubka odkrec ją i klamke wyjmiesz i odejmij od niej linke... moze bedzie w ten sposob jakis sposob zebys reka chociazby palcami lub jakims drutem ten rygiel wyczuł i nacelował nim na otwor w ktorym powinien byc to sie moze jakos wtedy da podniesc... jak nie to odkrec jeszcze rączke co jest niby pod łokiec i pod spodem niej beda od srodka widoczne srubki od przykrecenia boczka...
moze tak po ich odkreceniu dasz rade szarpac boczkiem do gory na siłe zeby go podniesc... ja innych sposobow nie widze ... chyba ze jutro zerkne jak to jest u mnie...


PS. nastepnym razem to jak bedziesz wiozł swoja małą kuzynke to jak otwierasz drzwi to przy zamku masz taki dzyndzelek zeby własnie dziecko nie mogło otworzyc drzwi... przesuwasz go i mozesz otwierac wtedy drzwi tylko od zewnątrz...
pisz czy cos wskurałes . :-D

Awatar użytkownika
krzysiek11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 256
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:52
Lokalizacja: Wejherowo/Kartuzy

Post autor: krzysiek11 » 30 lip 2007, 17:51

tak zrub jak wyżej ja to przerabiałem
wykręć klamke wewnętrzną przez ten otworek sprubój no i uchwyt [podłokietnik]
też wykręć coś tam będzie więcej widać
i wyjmij ten plastik gdzie był rygielek bedzie więcej miejsca
tapicerki nie zdejmiesz za chiny
nie jest łatwo powodzenia ;-)

wikitajec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wikitajec » 30 lip 2007, 21:03

Dzieki za rady :-) Dzisiaj juz jest troche ciemnawo, ale jutro sie za to zabiore i bede probowal jakos ,,pokonac" ta tapicerke ;-) pozdro!

[ Dodano: 2007-08-02, 15:29 ]
z ta tapicerka to moze byc problem i to nie maly. odkreciem podlokietnik oraz klamke ale nawet nie moge wlozyc pod tapicerke polowe dloni bo bo te otwory sa cale obudowane dookola, sa tylko male dziurki, przez ktore udalo mi sie wyczuc ze rygielek napewno nie jest zaraz pod tapicerka (tak jakby sie schowal), lecz spadl na dno drzwi. Musze rozkrecic drugie tylne drzwi i zobaczec jak to jest wewnatrz zbudowane i moze wtedy cos uda mi sie podzialac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga